Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kraujasiurbiai vabzdžiai namuose gyvena be poilsio dienų

Lovos erkutės, blakės... Net šiurpulys perbėga per nugarą apie tai pagalvojus. Šiuos ropojančius gyvius dažnai galima rasti lovoje ir aplink ją. Ar žinojote, kad namuose yra daug kitų vietų, kur jie mėgsta slėptis?

Kas apskritai yra blakės? Tai maži vabalėliai, kuriuos dažniausiai randame miegamajame. Jie mėgsta kandžioti žmones miegant, o įkastos vietos parausta ir niežti.

Jei nesiimsite neatidėliotinų veiksmų, kai tik pastebėsite vos keletą, greitai pasirodys didelė blakių šeima. Specializuotos įmonės gali kovoti su jomis, tačiau jos tokios atkaklios, kad teks įdėti daug darbo ir pastangų.

Atidžiai patikrinkite, ar jūsų namuose nėra blakių ir išvengsite daug rūpesčių, rašo tips-and-tricks.co.

 Blakės slepiasi ir kėdėse

Mėgstamiausia blakių vieta, be abejo, yra lova, nes šis padaras labai džiaugiasi, kai turi ką naktį kandžioti. Tačiau blakės gali slėptis ir kitoje vietoje − už tapetų. Taip, tikrai! Taigi, kai miegate ramiai, tos bjaurybės gali atsidurti už tapetų arba tarp grindjuosčių. Tai faktas…

Spintelės taip pat yra mėgstama blakių slėptuvė. Jos puikiai išgyvena ant audinių ir į spinteles gali patekti per drabužius, patalynę ar virtuvines šluostes. Savo (drabužių) spintoje radote blakę? Tada įdėkite kiekvieną drabužį į šaldiklį 2 dienoms arba išskalbkite visus daiktus 60 laipsnių temperatūroje.

Be to, praverstų lovos patalynę gerai išvalyti. Taip išvengtumėte parazitų platinimo. Ne tik tapetai, grindjuostės ir spintelės, bet ir knygos yra mėgstamiausia blakių slėptuvė. Ypač senos, dulkėtos knygos labai populiarios tarp šių mažų vabzdžių. Ar surizikuotumėte parsinešti į namus tokią seną knygą, pilną blakių?

Labai didelė tikimybė, kad jūsų namai per trumpą laiką bus pilni šių gyvių. Ne tik lovos, sofos, bet ir kėdės nėra apsaugotos nuo blakių. Jei reguliariai stumdote baldus, tada patys to nesuvokdami paskleidžiate šiuos parazitus po visus savo namus.

Rekomenduojami video