Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Koronaviruso židiniu tapusio Radviliškio vaistininkė: dažnas prašo šių vaistų

Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus atšaukti visi renginiai, siūloma dirbti nuotoliniu būdu, atidarytas mobilus patikrinimo punktas. Mieste dirbantys vaistininkai pasakoja, kad labiausiai gyventojams neramu dėl savo sveikatos.

„Eurovaistinės“ Radviliškyje vedėja Zita Turenkienė pasakoja, kad nuo pat ankstyvo ryto vaistinėje klientų yra ir jie nuolat užsuka pasitarti ar įsigyti reikiamų medikamentų.

„Situacija yra geresnė nei galite pagalvoti. Vyksta įprastas gyvenimas tik gyventojams labai trūksta galimybės susisiekti su savo gydytojais. Pasitaiko daug atvejų, kai žmonės puikiai žino savo ligą, vaistus, kuriuos vartoja jau ilgai, tačiau receptai jiems neišrašyti.Bendromis jėgomis su klientais darome viską, kad tuos receptus pavyktų gauti“, – pasakoja vaistinės vadovė.

Pasak vaistininkės, dabar ypač svarbu išlikti budriems, neprarasti sveiko proto ir rūpintis tinkama rankų higiena. Vaistinėje įrengti stikliniai atitvarai, darbuotojai kasdien tikrinasi temperatūrą, dezinfekuoja paviršius, dirba dėvėdami pirštines, kaukes. „Mes visos vaistinėje esame vietinės radviliškietės, pažįstame savo klientus ir gera, kad gyventojų sąmoningumas išaugęs. Visi laikosi atstumo, taisyklingai dėvi kaukes ir jas keičia, nuolat dezinfekuoja rankas“, – pasakoja Radviliškyje dirbanti vaistininkė.

Ji teigia, kad dabar labiausiai trūksta gydytojų, o vaistinėse klientai įsigyja medicininių kaukių, dezinfekcinių priemonių ir dažnas nori imunitetui stiprinti skirtų preparatų su ežiuole, taip pat populiarios propolio kapsulės. „Dar tikrai ne peršalimo sezonas.

Gyventojai jaučiasi gerai, tačiau nori stiprinti savijautą ir dažnas prašo preparatų su cinku. Manau, kad taip klientai pildo savo namų vaistinėles. Džiaugiamės, kad visi geranoriški, o mes galime jiems padėti. Visos mūsų miesto vaistinės dirba, vaistų tikrai užteksime, maisto taip pat, tad jokios panikos nėra“, – pranešime spaudai sako Z. Turenkienė.

Vaistininkai primena, kad ypač svarbu laikytis tinkamos rankų higienos, reguliariai keisti apsaugines veido priemones, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių.

Rekomenduojami video