Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokią naudą gali turėti obuolių žievelės

Obuolių žievelėse esantis chemikalas gali iš pagrindų pakeisti daugybinės sklerozės gydymą, atskleidė naujas tyrimas. Sudėtinis junginys, suteikiantis obuolių žievelėms žvilgėjimą, gali būti paverčiamas pirmuoju vaistu, atstatančiu stiprią šios ligos padarytą žalą.

Tyrimuose su pelėmis paralyžiuotiems gyvūnams buvo duodama ursolinės rūgšties, kurios taip pat randama kriaušių žievelėse – paralyžiuotos pelės ir vėl pradėjo vaikščioti.

JAV mokslininkai sako, kad tai – dar ne vaistas, bet jei panašūs rezultatai bus patvirtinti ir su žmonėmis, tai ženkliai pagerintų pacientų gyvenimo kokybę. Daugybinė sklerozė, dažniau pasitaikanti moterims, paprastai paveikia 20–30 metų amžiaus žmones. Ja serga daugiau nei 130 000 britų.

Ligos simptomai – nuo nerangumo iki paralyžiaus, kurį sukelia vadinamoji „draugiška liepsna“ organizmo imuninėje sistemoje, kuri atakuoja sveikus audinius. Tai suardo neuronus dengiantį mieliną centrinėje nervų sistemoje. Nervuose galiausiai pradeda formuotis randai, todėl į juos siunčiami signalai sutrinka.

Šiuo metu egzistuojantys vaistai sulėtina arba sustabdo daugybinę sklerozę ankstyvosiose stadijose, nuramindami imuninę sistemą. Tačiau nėra vaistų, kurie atstatytų jau padarytą žalą. Thomo Jeffersono universiteto Filadelfijoje mokslininkai iš obuolių žievelių išgautą junginį davė pelėms, sergančioms vėlyvosiomis į daugybinę sklerozę panašios ligos stadijomis. Kai kurie gyvūnai ir vėl ėmė vaikščioti, nors ir iš lėto, pranešama žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ publikuotame tyrime.

Žmogaus terminais kalbant, tai atitiktų vaikščiojimą su ramentais, vietoj būtinybės naudotis neįgaliojo vežimėliu, rašoma dailymail.co.uk. Skirtingai nei dabar esami vaistai, ursolinė rūgštis ne tik nuramina imuninę sistemą, bet ir atitaiso padarytą žalą.

Tyrimo bendraautorius Guang–Xian Zhang sako: „Matyti junginį, kuris ir sustabdo, ir atitaiso daugybinės sklerozės padarytą žalą, mums yra didelis paskatinimas.“ Mokslininkai tikisi jau greitai šį junginį išbandyti su pacientais.

Anksčiau atliktų tyrimų metu ursolinei rūgščiai buvo priskiriamos kitos sveikatai naudingos savybės, pavyzdžiui, cholesterolio kontrolė, todėl ši medžiaga parduodama kaip maisto papildas. Tačiau parduotuvėse ir vaistinėse parduodamuose preparatuose šios medžiagos yra daug mažiau, nei pelėms duotas jos kiekis, todėl mokslininkai pataria geriau tiesiog valgyti obuolius. Daugybinės sklerozės pacientų asociacija sako, kad šie tyrimai – „neabejotinai daug žadantys“.

Rekomenduojami video