Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl po maudynių užgula ausis?

„Labai mėgstu maudytis, bet nuogąstauju dėl ausų – po maudynių dažnokai jas užgula, kartais maudžia. Ar reikia saugoti ausis nuo vandens?“– klausia 35 metų Rimantas iš Palangos.

Atsako vaistininkė Inga Pociulienė.

Išorinėje ausies landoje nuolat kaupiasi siera, kuri saugo odą nuo mechaninių pažeidimų. Patekus vandeniui siera išburksta, ir jei jos yra daugiau, žmogui užgula ausį. Išdžiūvus siera vėl susitraukia ir ausis atsikemša. Jei užgulimas nepraeina, gali būti, kad sieros kamštis pasklido po landą ir be jo išplovimo neapsieisite. Kartais užgulimas gali rodyti ir beskausmį ausies uždegimą, todėl jei šis pojūtis nepraeina per parą po maudynių, rekomenduočiau pasirodyti gydytojui.

Susirūpinti reikia ir tada, jei šalia užgulimo atsiranda perštėjimas, niežulys, nors ir menkas skausmas, nes šie požymiai rodo, kad ausyje gali vykti uždegiminiai procesai. Tokiu atveju galima išgerti vaistų nuo skausmo, tačiau naudoti lašiukų skubėti nereikėtų. Jie tinka įsitikinus, kad nėra pažeistas ausies būgnelis, o tą gali padaryti tik gydytojas per apžiūrą.

Apmalšinti skausmą gali ir liaudiškos priemonės, tokios kaip skaudančios ausies šildymas virtomis grikių kruopomis ar į vilnonę kojinę suberta druska. Vis dėlto reikia būti atsargiems, nes bakterinės infekcijos atveju šildyti nerekomenduojama, todėl būtų geriausia kreiptis į medikus.

Linkusiems sirgti išorinės ausies uždegimu ar turintiems kiaurą ausies būgnelį patariama saugoti ausis nuo vandens naudojant ausų kamštukus. Tiesa, ši profilaktinė priemonė gali būti naudinga ir visiems besimaudantiems bei norintiems apsidrausti nuo galimų nemalonumų.

 

Rekomenduojami video