Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kauno medikams darbo Kėdainių rajone netrūksta

Sausio 31-ąją Kėdainių rajone, Pelėdnagiuose, darbą pradėjo klasterinė Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos komanda. Darbo Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos medikams Kėdainių rajone tikrai netrūko – per pirmąsias 10 darbo dienų skubioji medicinos pagalba suteikta daugiau nei pusei šimto pacientų. Medikams taip pat teko skubėti ir į kaimyninį Jonavos rajoną.

Daugiau nei pusšimtis pacientų

„Mūsų įstaigoje dirba gausus personalas: medicinos gydytojai, skubiosios medicinos pagalbos paramedikai ir slaugytojai, paramedikai, paramedikai-automobilio vairuotojai, automobilio vairuotojai. Tai į mūsų skubiosios medicinos pagalbos kvietimus vykstantys medicinos specialistai. Sausio 31 d.–vasario 2 d. Kauno miesto greitoji medicinos pagalba Kėdainių rajone suteikė pagalbą 12 pacientų, Jonavos rajone aptarnauti 9 pacientai.

Vasario 3–9 d. Kėdainių rajone aptarnauti 24 pacientai, Jonavos rajone – 6 pacientai“, – informuoja greitosios pagalbos stotis. Susumavus skaičius matyti, kad iš Pelėdnagiuose esančios pagalbos pastotės medikai per dešimt darbo dienų į pagalbą Jonavos ir Kėdainių rajono gyventojams vyko net 51 kartą.

Sunkiems pacientams

Klasterinės komandos pastotė mūsų rajone įkurta tam, kad sunkius pacientus gabentų tiesiai į Kauno klinikas. Taip nebūtų gaištamas brangus laikas transportuojant pacientą iš vienos ligoninės į kitą, kur jam būtų suteikta atitinkama pagalba. Klasterinės medikų komandos steigiamos visoje Lietuvoje. Tai sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas, siekiant, kad nesvarbu kur – didmiestyje ar atokiame kaime – gyvenantys žmonės turėtų vienodas galimybes kuo skubiau gauti kvalifikuotą pagalbą. Viena tokių pastočių buvo įsteigta Kėdainių rajono Pelėdnagių kaime, iš kur medikai skubią pagalbą labai sunkiems pacientams teiks ne tik Kėdainių, bet ir Jonavos bei Raseinių rajonuose.

Sunkūs pacientai

„Klasterinės brigados realiai įkuriamos tam, kad skubiai pagelbėtų rajonų kolegoms, kai pacientai patiria infarktą, insultą ar daugybines traumas ir juos reikia kuo skubiau nugabenti į didmiesčius. Tuomet greitoji medicinos pagalba iš nelaimės vietos pacientą vežą tiesiai į Kauno klinikas, aplenkiant rajonų ligonines“, – paaiškina Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis.

Tvarka nesikeičia

Medikas pabrėžia, kad skubiosios pagalbos tvarka ir medikų iškvietimas nesikeičia. Sušlubavus sveikatai, įvykus nelaimei ar eismo įvykiui, žmonės, kaip anksčiau, taip ir dabar turi skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Tiesiogiai medikams galima skambinti telefono numeriu 033. Dispečeris nuspręs, kokia pagalba žmonėms reikalinga ir tuomet bus siunčiama reikalinga brigada. Klasterinės komandos medikai taip pat bus siunčiami tada, kai Kėdainių medikams reikės pagalbos.

Sunkios būklės

Pelėdnagiuose budintis greitosios medicinos pagalbos medikų automobilis yra pritaikytas sunkios būklės pacientams. Jame sumontuota visa reanimacinė įranga.

Dieną ir naktį pastotėje budi trys specialistai – paramedikas-vairuotojas ir du medikai. Pelėdnagiuose klasterinė medikų brigados pastotė įkurta dėl puikios geografinės vietos. Iš čia puikiai pasiekiamos visos Kėdainių rajono vietose, taip pat kaimyniniai rajonai.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video