Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas patraukliau už jaunystę?

„Esu gana solidaus amžiaus moteris, tačiau sulaukiu daug dėmesio iš gerokai jaunesnių vyrų. Kodėl taip yra ir kaip turėčiau elgtis?“ – klausia Rasa iš Druskininkų.

Atsako Mykolo Romerio universiteto prof. dr. Gediminas Navaitis.

Vyras, besidžiaugiantis šeimynine laime su gerokai vyresne moterimi, išsiskyrusia ir auginančia kelis ne ką jaunesnius už jį vaikus, – turbūt viena mėgstamiausių apkalbų bei pokalbių temų. Kažin ar turėtume, ką svarstyti, jei tokių santuokų ar ryšių būtų daug? O kiek jų yra? Ką sako statistika? Ji patvirtina, kad nors nerašytos šeimos kūrimo taisyklės Lietuvoje pakito iš esmės, dauguma santuokų atitiktų nesudėtingą formulę, kai vyras yra 2–5 metais vyresnis už žmoną.

Praėjusiais metais Lietuvoje ištekėjo kone 22 tūkst. moterų. Tarp jų buvo 20 šaunių jaunamarčių, jau perkopusių 75-erių metų slenkstį. 248 nuotakoms buvo 60–75 metai, 823 – 50–60 metų ir 1 823 – 40–50 metų. Dauguma jų tekėjo už vyresnių vyrų. Taigi, ieškančiųjų netradicinės laimės tikrai nedaug, o vyresnė už vyrą žmona – vis dar retenybė. Taip yra gal ir todėl, kad ne kiekvienai lengva gyventi sulaukiant pernelyg daug aplinkinių dėmesio. Veikiausiai todėl ir pensininkių pažinčių skelbimuose nurodoma, jog jos norėtų 5–10 metų vyresnių gyvenimo draugų. Lyg ir įprastas pageidavimas, tačiau jis reiškia, kad draugo ieškanti moteris sąmoningai ar nesąmoningai pasirenka paskutinius gyvenimo metus praleisti viena, nes vidutinė vyrų gyvenimo trukmė Lietuvoje mažesnė už vidutinę moterų gyvenimo trukmę. Vis dėlto norinčiųjų / galinčiųjų / bandančiųjų sukurti tvirtą ryšį su jaunesniais vyrais nedaug. Gal moteris sulaiko klaidingai suvokiamos tokių santykių perspektyvos?

Pasirinkusiai jaunesnį draugą moteriai galima lengvai išpranašauti įvairias nesėkmes: pames dėl jaunesnės; domėsis ne ja, o jos pinigais; teks atstoti vyrui motiną ir pan. Įdomiau pasiaiškinti, kas vyrui gali būti svarbiau už vėjavaikišką jaunystę, kuo jį gali patraukti brandi moteris.

Vyrą traukia moteriškumas. Bendraamžės jam gali atrodyti lyg žaidimų draugės, joms galima draugiškai patapšnoti per petį, jas galima pakviesti į alaus barą. Tačiau moteriška elegancija ir paslaptingumas – vyresniųjų privilegija.

Be to, vyresnė moteris savarankiškesnė. Ji jau padarė profesinę karjerą, turi namus ir automobilį, žino, ką norėtų veikti šį vakarą ir po metų, vertina save ir savo norus, todėl geba atsižvelgti ir į vyro pageidavimus, nesiekia, kad šis nuolat su ja bendrautų ir nebando jo smulkmeniškai kontroliuoti. Vyresnės moterys įdomesnės pašnekovės. Įdomesnės, nes tolerantiškos jauno vyro pasakojamoms nesąmonėms, nes nesiekia tiesmukiškai demonstruoti savo išmanymo, tai daro subtiliai pagirdamos nenuovokų vyriškį. Jos vadovaujasi savo skoniu ir poreikiais, nesiekia būti „kaip visos“. Be to, jos moka išklausyti, todėl su jomis galima pasikalbėti nevaidinant itin šaunaus pašnekovo.

Ne paslaptis ir tai, kad vyresnės moterys labiau atitinka seksualinius jaunesnio vyro poreikius nei jaunesnės. Hormonai, arba vadinamosios biologinės žirklės lemia tai, kad pagal seksualinį aktyvumą labiausiai vienas su kitu dera 20 metų vyras ir 40 metų moteris. Tokia moteris yra ir labiau patyrusi, geriau pažįsta savo bei vyro kūną.

Yra ir daugiau vyresnės moters artimos draugystės, meilės ir santuokos su jaunesniu vyru privalumų. Bet svarbiausia – ar vyresnė moteris vertins save ir norės bei gebės savo pranašumu pasinaudoti, ar nutars, kad jau neturi teisės mylėti.

Rekomenduojami video