Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas padeda atsilaikyti prieš sezoninius negalavimus?

Peršalę ar kitaip sunegalavę vieni žmonės iškart lekia pas gydytojus ar į vaistinę, kiti pasitiki savo imunitetu ir leidžia jam pakovoti su į organizmą įsibrovusiais virusais, imasi gerti žolelių arbatas, vartoti kitas priemones. Ką rinktis, kaip atpažinti eilinio peršalimo ir gripo simptomus, kaip stiprinti organizmą? Žolininkas sako, kad ligų išvengti padeda ir pakeistas požiūris į aplinką.

Marius Lasinskas, žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, lektorius. Asmeninio archyvo nuotr

Vien vaistažolės ar vaistai savijautos nepagerins – būtinas sąmoningumas

Marius Lasinskas, žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, lektorius.

Koks Jūsų požiūris į gydymuisi skirtus spiritinius antpilus?

Aš, kaip žolininkas, mažai vartoju spiritinių ištraukų. Pajuokaudamas dažnai sakau, kad spiritizmu neužsiimu.  Kita vertus, esu mokslininkas, tad pastebiu, kad  spiritinės ištraukos (širdies lašai, ekstraktai nuo kosulio) sugeba daug greičiau suveikti, kai reikia ekstra pagalbos, nes spiritas turi gerų antibakterinių savybių. Bet ilgesniam vartojimui visada siūlau rinktis vaistažolių arbatas, vaistažolių miltelius. Sąmoningam žmogui, tokius lašiukus vartojančiam 2-3 dienas, jie nepakenks, tačiau kai  lašinamasi metus  laiko, tai jau nebegerai. Dirbdamas vaistininku, patirdavau įvairių atvejų. Tarkim, parduodavau buteliuką lašų sakydamas, kad jų lašų užteks pusmečiui, tačiau klientas sugrįždavo po dviejų savaičių. Tada jo klausdavau:  kas jį geriau veikia – gudobelė ar tas tirpiklis… Žmogus turėtų rinktis pagal situaciją.  Spiritines ištraukas pravartu rinktis kaip išorinio vartojimo šildantį elementą –  trinti krūtinės sritį ar kitas vietas. Vaistinėse daug tokių paruoštų  preparatų.

Yra dar vienas niuansas.  Mano nuomone, nuo mažens vaikams  duoti gerti spiritinių  ištraukų nėra gerai, nes po tam tikro laiko organizme atsiranda tų medžiagų poreikis.  Užaugęs jaunimas nežino, kodėl  dairosi į nestiprius alkoholinius gėrimus ir pan. Esu matęs visokių atvejų. Šis tirpiklis neblogai tirpina ne tik medžiagas, bet ir smegenis. Tokia griežtoka mano nuomonė.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad į kai kuriuos medicininės pramonės produktus dedamas etanolis norint pailginti vaistų galiojimo laiką. Informaciniame lapelyje parašyta – „etanolis“, bet žmonės nesupranta, kad tai spiritinis augalinis ekstraktas.  Reikia mokėti skaityti. Matau problemą  – skubame įsigyti tai, kas reklamuojama, neįsiskaitome, neįsitikiname.  Visada geriau kreiptis į specialistą – gydytoją ar vaistininką.

Namuose ruoštais antpilais neverta pasitikėti?

Jei turi žinių ir supratimo, kaip paruošti, tai pirmyn! Gaminant namuose, reikia gauti spirito, žinoti proporcijas, nes priešingu atveju gali užsižaisti ir nusigydyti. Esu girdėjęs, kad užpiltas kadagių šaknis vartojęs žmogus puikiai išsivalė kraujagysles,  net šuntavimo operacijos nebereikėjo.  Gydytojai buvo nustebę. Girdėjau ir kitų gerų atsiliepimų.  Kaip minėjau, reikia žinių ir supratimo.

Dažnai susergame ne peršalę, o patyrę temperatūrų skirtumus, kada iš šilto būsto ar prekybos centro atsilapoję paltą einame į gatvę, vėdindami kambarį sukeliame skersvėjį ir pan. Žinoma, žmogus pats savimi turi pasirūpinti, tačiau kaip išvengti temperatūrų skirtumo pasekmių?

Temperatūrų skirtumas sudaro puikią terpę susirgimams. Reikia grūdinti organizmą, tam geriausiai tinka  kontrastinis dušas. Organizmas stiprinamas gauromečio, šaltalankių, putino uogų,  ežiuolės arbatomis, svarainių sultimis… Po nakties neblogai burnos gleivinę pastiprinti aliejumi, gramdikliu nusivalyti liežuvio apnašas, išgerti arbatos su citrina ar svarainių sultimis. Tada žinai, kad tą dieną būsi saugus. O jei iškart dedi sumuštinį į burną, tada leki į lauką ir sėdi į mašiną su kondicionieriumi, leki į šiltą biurą – gero nelauk.

Ar lygiavertės naminės vaistažolių arbatos ir tos, kurios pardavinėjamos vaistinėse, krautuvėlėse?

Geriau, kai pats susirenki, nes žinai, iš kokios vietos ir kaip rinkai. Renkant ir apdirbant pramoniniu būdu, naudojami įvairūs malūnėliai, augalai liečiasi su metalu. Aš visada už tai, kad pats susirinktum, padėkotum augalui, pabūtum gamtoje. Jei tokių galimybių neturi, tai nueik į krautuvėlę, kuria pasitiki, paklausk, kur ir kaip surinkta. Bet pirmiau pats bandyk prisirinkti. Parduotuvėje arba pasitiki pardavėjo žodžiu, arba tuo, kas parašyta etiketėje, tačiau tiesos nežinai. Labai sunku pasakyti, ar iš vaistažolių daromas tik biznis, ar jos augo išties švarioje aplinkoje.

Panašu, kad pasitikėti gali tik savimi?

Visi laukia kažkokios žadėtos pasaulio pabaigos, bet aš manau, kad ji jau seniai vyksta – žmogus žmogų apgaudinėja: į maisto produktus vietoje sviesto dedamas margarinas ir pan. Sveikatinimas turi virsti bendru interesu, nes vienas su kitu esame labai susiję, pavyzdžiui, jei kažkas nori gerti švarų vandenį, o kitas į tą vandenį mes nuorūką, tai nieko gero nebus. Nesusimąstome, kad bloga darydami galime pakenkti dar dešimčiai žmonių. Sveikata tampa ne vien fizine, bet ir socialine, psichine, dvasine. Mes dažniausiai atskiriame tik fizinę. Sako – man nepadėjo žolelės. O kad skubi, leki, apgaudinėji, bandai uždirbti visus pasaulio pinigus, grįžti namo pavargęs ir nepavalgęs, į tai nekreipi dėmesio. Tai kas gali išspręsti savijautos problemas? Vien žolelės ir jų preparatai?  Kai žiūrėsime plačiau, rūpinsimės ir šalia esančiu, užsiimsime mėgstama veikla, bus mažiau ir ligų.

Rekomenduojami video