Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas nutinka metus rūkyti

Mesti rūkyti nelengva, tačiau pamačius tai, kaip pasikeis jūsų kūnas ir savijauta, apie tai pagalvosite dar kartą, teigia dailystar.co.uk.

Apie metimą rūkyti kalbėti yra lengviau nei tai iš tikrųjų padaryti, tačiau jeigu sugebėsite tai padaryti, tai gali būti vienas iš geriausių jūsų sprendimų. Yra daugybė priežasčių, kodėl verta mesti rūkyti. Vienas iš didžiausių privalumų jūsų sveikatai – sumažėjusi plaučių vėžio rizika.

NHS teigia, kad nustojus rūkyti galite perpus sumažinti riziką susirgti plaučių vėžiu. Taip pat yra daugybė kitų privalumų, įskaitant pagerėjusią ištvermę, kvėpavimo ir vaisingumo lygio gerinimą. Odos ir dantų būklė taip pat žymiai pagerės. Rūkydami į savo kūną įkvėpsite tūkstančius kenksmingų cheminių medžiagų.

Rūkymo metimas gali turėti didelę įtaką jūsų sveikatai, o jūsų kūnas reaguos keliais skirtingais būdais. Bet jums gali tekti išgyventi sunkų periodą, kol jūsų kūnas visiškai sugrįš į sveikesnę būklę. NHS pasidalino tuo, kas atsitiks jūsų kūnui iškart po to, kai išmetate paskutinę cigaretę. Jūsų kūnas pradės reaguoti akimirksniu – po 20 minučių širdies ritmas normalizuosis. Po aštuonių valandų nikotino ir anglies monoksido kiekis kraujyje sumažės daugiau nei perpus.Deguonies kiekis kraujyje pradės normalizuotis.

 Praėjus 48 valandoms anglies monoksidas bus pašalintas iš jūsų kūno. Šiuo metu plaučiai pradės iš organizmo valyti gleives ir kitus rūkymo suneštus nešvarumus. Taip pat galite pastebėti, kad pagerės jūsų skonio pojūtis ir uoslė, nes nikotinas pradeda pasišalinti iš kūno. Jau po 72 valandų jūsų kvėpavimas taps lengvesnis, jūsų bronchuose esantys vamzdeliai atsipalaiduos ir jausitės energingesni.

Praėjus 12 savaičių po paskutinės cigaretės surūkymo, pagerės jūsų kraujotaka. O po 9 mėnesių galėsite džiaugtis 10 proc. pagerėjusia plaučių funkcija. Tai reiškia, kad mažiau kosėsite ir švokšite. Jei jums pavyks atsilaikyti metus, širdies ligos rizika sumažės perpus nei rūkant. Po 10 metų plaučių vėžio rizika sumažės perpus. Praėjus 15 metų po paskutinės cigaretės, širdies smūgio rizika sumažės ir bus tokia pat, kaip ir nerūkantiems žmonėms.

Rekomenduojami video