Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kas gali gauti siuntimą genetiniam tyrimui?

Ar šeimos gydytojas gali rašyti siuntimą genetiniam tyrimui dėl vėžio 32 metų vyrui, jei storosios žarnos vėžiu serga jo močiutė ir tonzilių vėžiu – tėvas“, – klausia Jūratė iš Šiaulių.

Atsako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Žydrūnė Baigienė.

Žydrūnė Baigienė VLK

Visas sveikatos problemas ar nuogąstavimus pirmiausia reikia aptarti su savo šeimos gydytoju. Šeimos gydytojas, įtaręs paveldimo vėžio sindromą, pacientą nusiųs gydytojo genetiko konsultacijai, o šis ir nuspręs, ar genetinis tyrimas yra būtinas. Genetiniai tyrimai dėl paveldimų vėžio sindromų yra priskiriami brangiesiems tyrimams, todėl tyrimui yra būtinas gydytojo specialisto (genetiko) siuntimas. Jei toks tyrimas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui bus paskirtas – jis bus apmokėtas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Pacientui, turinčiam siuntimą, reikėtų kreiptis į mediką, dirbantį gydymo įstaigoje, kuri turi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl šių paslaugų teikimo. Be to, gydytojai, išduodantys siuntimą, turi teikti paslaugas, už kurias mokama PSDF biudžeto lėšomis, t. y. ta gydymo įstaiga, kurioje dirba gydytojas, taip pat turi būti sudariusi sutartį su TLK.

Gydytojas, pacientui išduodamas siuntimą planinei gydytojo specialisto konsultacijai, privalo nurodyti bent tris gydymo įstaigas, kuriose dirba siuntime nurodytos profesinės kvalifikacijos gydytojas. Pacientas gali pats pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje yra mažiausia eilė paskirtoms sveikatos priežiūros paslaugoms gauti.

Informaciją apie eiles pas gydytojus specialistus galima rasti TLK interneto svetainėse (ją ligonių kasoms teikia pačios gydymo įstaigos).

Siuntimą specialisto konsultacijai turintis pacientas raginamas pasidomėti, kokioje gydymo įstaigoje pas reikiamą specialistą galima patekti per trumpesnį laiką.

Šiais ir kitais klausimais pasikonsultuoti galima kreiptis ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222 arba el. pašto adresu info@vlk.lt.

 

Rekomenduojami video