Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kambariniai augalai: ar jie gali padėti gelbėtis nuo alergijų?

„Jei esate įsitikinę, kad augalas padės išvalyti orą, gali atrodyti, kad jis bus naudingas ir gelbstintis nuo alergijos. Augalai šiek tiek padeda, bet neatstoja antialerginių vaistų, kuriuos jums paskyrė gydytojas. Jie namuose neatstos ir hipoalerginių filtrų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teigė gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis papasakojo, kuo naminiai augalai naudingi mūsų sveikatai.

„Tai yra dirbtinai sukurtos sąlygos. Kambariniai augalai padeda filtruoti orą ir tai yra pakankamai gera priežastis, dėl kurios turėtume auginti kambarines gėles. Tačiau noriu perspėti, kad tai nėra panacėja nuo visų teršalų. Jei nesaikingai valysite namus cheminiais valikliais, naudosite cheminius oro gaiviklius ir dar deginsite kvapiąsias žvakes arba namai bus pilni dulkių, jokie augalai nepadės tiek, kiek tikitės“, – kalba gydytojas.

Kai kurie tyrimai parodė, kad yra augalų, padedančių pagerinti skausmą jaučiančio ligonio būklę. Anot A. Unikausko, vienas tyrimas atskleidė, kad chirurginio skyriaus pacientams, kurių palatose buvo augalų, reikėjo skirti mažiau vaistų nuo skausmo. Būta ir daugiau teigiamų sveikatos pokyčių. Pavyzdžiui, mažesnis kraujo spaudimas ir mažesnis širdies susitraukimų dažnis. Mažesnis nerimas ir nuovargis palyginti su pacientais, kurių palatose nebuvo augalų. Tyrimas taip pat atskleidė, kad vazoniniai augalai buvo naudingesni nei skintos gėlės.

„Jei esate įsitikinę, kad augalas padės išvalyti orą, gali atrodyti, kad jis bus naudingas ir gelbstintis nuo alergijos. Tiesa, augalai šiek tiek padeda, bet neatstoja antialerginių vaistų, kuriuos jums paskyrė gydytojas. Jie namuose neatstos ir hipoalerginių filtrų“, – atkreipia dėmesį A. Unikauskas.

Lietuvos edukologijos universiteto Biologijos katedros vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė atkreipia dėmesį, kad visi augalai valo aplinkos orą, bet nėra nė vieno, kuris tai padarytų greitai. Ji taip pat pritarė, kad žalia spalva apskritai žmogui yra naudinga.

„Žiūrėdamos į žalią spalvą akys sunaudoja mažai energijos ir mes pailsime. Bet spalvų mums vis tiek reikia, ypač žiemą. Pavyzdžiui, kolumbinį anturį, kuris labai gerai valo aplinkos orą ir žydėti gali vos ne ištisus metus“, – apie augalus pasakoja T. Jokšienė.

Anot jos, nuo seno keliamas klausimas: smirda ar kvepia pelargonijos? Jos taip pat yra naudingos namų orui, o jų išskiriami eteriniai aliejai aktyviai veikia mūsų organizmą, nervų sistemą, ramina, tad nieko nuostabaus, kad jauniems žmonėms jos nemaloniai kvepia, o vyresniems ima kvepėti.

Rekomenduojami video