Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip efektyviausiai išgyti nuo peršalimo?

Atšalus orams ne vieną ims kamuoti kasmetinis rudens palydovas – peršalimo ligos. Sveikatos specialistai sako, kad sunerimti dėl to neverta: gydytis peršalimą galima ir namų sąlygomis, tačiau tai reikia daryti atsakingai, konsultuojantis su specialistais. Labiausiai susirūpinti vertėtų tiems, kurie neapdairiai imasi peršalimo simptomus mažinančių preparatų arba visiems gerai pažįstamo paracetamolio ir nepastebimai suvartoja per dideles jo dozes.

Vaistininkai visada patars

„Peršalę žmonės imasi vaistų ir neretai juos pasirenka vien tik savo požiūriu. Dažniausiai vartoja paracetamolio tabletes ir užgeria jas tirpiais, peršalimo simptomus malšinančiais šiltais geriamaisiais vaistais. Ir vienas, ir kitas preparatas vartojamas atsakingai tikrai gali padėti greičiau išgyti, tačiau reikia įsitikinti, ar tai, ką vartojate, nėra tik vienas ir tas pats paracetamolis. Visada paklauskite vaistininko patarimo, net ir paprasčiausių kylančių klausimų, sveikatoje smulkmenų nėra“, – pabrėžė „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Aušra Ryseva.

Ji pataria visuomet skaityti vartojamų vaistų sudėtį – mat geriamuosiuose karštu vandeniu užpilamuose milteliuose ar peršalimą lengvinančių vaistų tabletėse, paracetamolis dažnai būna viena iš pagrindinių sudedamųjų dalių.

„Jei papildomai vartojate gryno paracetamolio tabletes, o ankstesnį vaistą geriate kaip arbatą, rizikuojate susidurti su rimtomis sveikatos problemomis. Dvigubos ar net trigubos paracetamolio dozės ilgainiui gali sukelti tam tikrus kepenų pakitimus, o tai dar labiau slopins imunitetą. Jį ypatingai atidžiai reiktų vartoti vaikams, nėščiosioms, senyvo amžiaus žmonėms, kurių vidaus organų veikla nėra sklandi“, – primena vaistininkė.

Dar vienas preparatas, kurio beveik visuomet griebiasi su peršalimu kovojantys žmonės, yra nuskausminamieji. Jų vartojimas, pasak ekspertės, taip pat gali sukelti neigiamų pasekmių organizmui.

„Jei skauda galvą ir tai trukdo atlikti kasdienius darbus, galima išgerti ibuprofeno ar kt. skausmą malšinančių vaistų, tačiau reiktų įvertinti, ar galvą skaudą ne nuo užgultos nosies ar kylančios temperatūros. Nuskausminamieji – ibuprofenas, diklofenakas, analginas turi ne tik skausmą malšinantį, bet ir uždegimą slopinantį poveikį, šiukštu nereiktų jų vartoti su paracetamoliu ar visų kartu. Verta žinoti, kad nuskausminamieji gan agresyviai veikia skrandžio gleivinę ir jų jokiu būdu negalima užgerti kava – kofeinas gali ženkliai sustiprinti tokių vaistų poveikį“, – sako A. Ryseva.

Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus: slogą, galvos skausmą, bendrą silpnumą, šiek tiek pakilusią kūno temperatūrą, vaistininkė pataria gydymą pradėti nuo poilsio.

„Jei jus ima kamuoti peršalimas, pirmiausiai turėtumėte griebtis ne tablečių, o bent parą ar kelias skirti poilsiui. Artėjant peršalimo sezonui, pasirūpinkite vitaminu C, ežiuolės preparatais, stiprinančiais imuninę sistemą. Turėkite citrinos, natūralaus medaus, imbiero šaknį – pasigaminkite stiprinančių arbatų. Ir, svarbiausia, daug ilsėkitės“, – pataria „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Nemokamai pasitikrinkite vaistų suderinamumą

Specialistė primena, kad nesuderinti ir neapdairiai vartojami vaistai, gali iš esmės sutrikdyti sveikatą, tačiau yra nesudėtingų būdų, padėsiančių to išvengti.

„Jei pradedate vartoti naujus vaistus, būtinai informuokite vaistininką, apie tai, kokius medikamentus vartojate įprastai ir kokius ketinate vartoti gydydamiesi peršalimą, paklauskite ar tie vaistai dera ir nekils šalutinio poveikio. Gali būti, kad suvartojate dvigubas ar trigubas preparatų dozes patys to nė nežinodami ir taip alinate ar net keliate grėsmę savo organizmui – nuo to apsisaugoti padės tik „Gintarinėje vaistinėje“ nemokamai atliekamas vaistų suderinamumo patikrinimas“, – primena A. Ryseva.

 

Rekomenduojami video