Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką daryti apsinuodijus alkoholiu?

Kai išgeriu alkoholio, kitą dieną jaučiuosi blogai – skauda galvą, pykina, jaučiuosi silpnas. Kaip vartoti alkoholį, kad savijauta nebūtų tokia bloga?“ – klausia 28 metų Martynas iš Šilalės.

Jovita Juodsnukyt

Atsako vaistininkė Jovita Juodsnukytė.

Po vakarėlio kitą dieną į vaistinę užsukę žmonės dažniausiai skundžiasi galvos skausmu, pykinimu, svaiguliu, širdies plakimo padažnėjimu ir bendrai prasta savijauta.

Atsižvelgdami į juos kankinančius simptomus galime pasiūlyti priemonių jiems malšinti. Tiems, kuriems skauda galvą, galime pasiūlyti vaistų nuo skausmo – turime ir tokių, kurių sudėtyje yra vitamino C, jie padeda esant apsinuodijimui alkoholiu. Kita grupė žmonių – tie, kurie skundžiasi virškinimo sutrikimais, pykinimu, vėmimu – jiems siūlome vaistų nuo pykinimo bei elektrolitų, kurie mūsų kraujyje atstato visas naudingąsias medžiagas ir žmonės pasijaučia geriau.

Vis dėlto geriausias vaistas nuo alkoholio sukeliamų pagirių – saikingas alkoholio vartojimas vakarėlio metu. Taip pat apsisaugoti nuo prastesnės savijautos kitą dieną gali padėti vakarėlio metu valgomas rūgštesnis maistas, kuriame gausu vitamino C, jis padeda truputėlį greičiau suskaidyti alkoholį.

Daugelis žino, kad prieš vakarėlį ar vakarėlio metu svarbu pavalgyti, o pasijutus blogai išgerti daugiau vandens. Kai žmogus yra pavalgęs ir turi daugiau energijos, organizmas lengviau tvarkosi su alkoholiu, kepenimis yra truputį lengviau. Vandens ir kitų skysčių vartojimas vakarėlio metu labai naudingas, nes kai kepenys ir inkstai tvarkosi su alkoholiu, netenkame skysčių, todėl jų reikėtų vartoti daugiau.

Jeigu vakarėlio metu alkoholio nepavyko vartoti saikingai, atsikėlus ryte reikia išgerti saldžios arbatos, nes pirmasis organizmo signalas – troškulys. Padauginus alkoholio kyla dehidratacija, mums trūksta vandens, todėl išgėrę saldžios arbatos galite atkurti skysčių balansą. Taip pat apsinuodijus alkoholiu dažnai nukrinta cukraus kiekis kraujyje, todėl arbata padėtų atstatyti ir jį.

 

Rekomenduojami video