Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jei vaikas dažnai serga

„Mano sūnus dažnai serga peršalimo ligomis, todėl nuolat imu nedarbingumo pažymėjimus. Ar nustatytas tam tikras dienų skaičius per mėnesį, kurį išnaudojusi negalėsiu gauti ligos pašalpos?“ – klausia Violeta.

michailovienė inga

Atsako teisininkė Inga Michailovienė.

Remiantis esamu teisiniu reguliavimu, laikas, kai mokama ligos išmoka šeimos nario slaugai, yra ribotas. Tai reiškia, kad, neatsižvelgiant į tai, kiek truks gydytojo išduotas nedarbingumo pažymėjimas, ligos išmoka galės būti mokama nustatytą laiką – ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas, jei slaugote vaikus, vyresnius nei 14 metų, ir ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, jei slaugote vaikus iki 14 metų. Pavyzdžiui, jei vaikas nepertraukiamai serga 16 dienų, išmoką gausite už 14 dienų. Kita vertus, kiekvienu individualiu atveju yra vertinamieji kriterijai, kuriais remiantis identifikuojama, ar bus išmokama išmoka, ar ne (tarkim, skirtingos diagnozės ir pan.). Jei vaikas serga periodiškai (susidaro vadinamosios pertraukomis), tuomet ligos išmoka bus mokama, nepaisant išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičiaus.

Išmoka gali būti skiriama ir už ikimokyklinio amžiaus vaiko priežiūrą, kai vaikų lopšelyje -darželyje ar mokykloje (priešmokyklinės grupės) paskelbiamas karantinas.

Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 10 str. taip pat numato ir kitus atvejus, pvz.: turinčiam teisę gauti ligos išmoką asmeniui, slaugančiam stacionare ar (ir) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje iki 7 metų vaiką ar vaiką iki 18 metų, sergantį ligomis, dėl kurių nustatytas sunkus neįgalumo lygis, išmoka iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus.

Kai teisės aktų nustatyta tvarka švietimo įstaigose nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir dėl to atsiranda būtinybė prižiūrėti pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą ugdomą vaiką, ligos išmoka motinai (tėvui), įmotei (įtėviui) ar globėjui iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios vaiko priežiūros dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.

Nuo šių metų sausio 1 d. papildytas teisinis reguliavimas: numatyta, kad, slaugant sunkiomis ligomis sergantį vaiką iki 18 metų, išmoka pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 180 kalendorinių dienų. Slaugant vaiką iki 18 metų, sergantį ypač sunkiomis ligomis, išmoka pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 364 kalendorines dienas. Ypač sunkių ir sunkių ligų sąrašus tvirtina sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras.

 

Rekomenduojami video