Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jau pripažįsta, kad stiprinamųjų dozių kartojimas – neperspektyvi strategija

Omikron varianto plitimas turi nulemti COVID-19 virtimą endemine liga, su kuria žmonija gali gyventi, tačiau kol kas ji vis dar yra pandeminė, antradienį paskelbė Europos vaistų agentūra (EVA).

EVA taip pat pareiškė abejonių dėl visos populiacijos skiepijimo ketvirtąja skiepų nuo COVID-19 doze ir sakė, kad stiprinamųjų dozių kartojimas nėra tvari strategija.

„Niekas nežino, kada tiksliai pasieksime tunelio galą, bet mes jį pasieksime“, – žurnalistams sakė Amsterdame įsikūrusios EVA vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

„Didėjant populiacijos imunitetui ir atsiradus omikron [atmainai], greta vakcinavimo formuosis daug natūralaus imuniteto – mes greitai judėsime endemijoms artimesnio scenarijaus link, – sakė jis, bet pabrėžė: „Neturėtume pamiršti, kad vis dar gyvename pandemijos [sąlygomis].“

PSO taip pat įspėjo, kad skiepų nuo COVID-19 stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija. Panašiai kalbėjo ir Europos Sąjungos EVA.

M. Cavaleri taip pat atkreipė dėmesį į omikron atmainos plitimo nulemtą didžiulį krūvį sveikatos apsaugos sistemoms.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) anksčiau antradienį sakė, jog tikėtina, kad per ateinančius du mėnesius omikron variantu Europoje užsikrės daugiau kaip pusė žmonių.

PSO taip pat įspėjo, kad skiepų nuo COVID-19 stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija. Panašiai kalbėjo ir Europos Sąjungos EVA.

„Jei laikysimės strategijos kas keturis mėnesius skiepyti stiprinamosiomis dozėmis, galiausiai potencialiai turėsime problemų dėl imuninio atsako“, – sakė M. Cavaleri.

„Antra, savaime aišku, egzistuoja populiacijos nuovargio dėl nuolatinio skiepijimo stiprinamosiomis dozėmis rizika“, – nurodė jis.

Šalims verčiau reiktų pradėti galvoti apie ilgesnius intervalus tarp stiprinamųjų dozių ir jų derinimą su šaltojo sezono pradžia, panašiai taip, kaip dabar skiepijama nuo gripo, sakė M. Cavaleri.

Atskirai EVA paskelbė, jog tyrimai patvirtino, kad nors omikron atmaina yra užkrečiamesnė, ja užsikrėtusių asmenų hospitalizacijos rizika yra perpus ar net tris kartus mažesnė nei delta atmainos atveju.

Rekomenduojami video