Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išangės skausmai – nemaloni, bet išsprendžiama problema

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas ir sėdimas darbas neišvengiamai turi neigiamų pasekmių sveikatai. Stresas, nesubalansuota mityba, judėjimo trūkumas – visa tai daro žalą virškinimo sistemai, tad ilgainiui gali pasireikšti išangės skausmai. Tai nemaloni ir gąsdinanti problema, tačiau atidėlioti vizito pas gydytoją neverta. Kviečiame daugiau sužinoti apie šių skausmų priežastis ir gydymą.

Kas gali sukelti skausmą išangėje?

Nors išangės skausmai yra labai nemalonūs, daugelis stengiasi juos toleruoti ir tikisi, kad problema išsispręs savaime. Kartais taip iš tikrųjų nutinka – viskas priklauso nuo skausmą lėmusios priežasties. Vis dėlto rekomenduojama nerizikuoti ir pasikonsultuoti su gydytoju, nes tokie skausmai taip pat gali būti ir rimtos ligos simptomas.

Skausmą išangėje gali sukelti plyšimas, įtrūkimas, niežulys, analinis seksas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas ir kt. Šiais atvejais skausmas yra gana lengvai išgydomas, tačiau skausmas taip pat gali būti ir hemorojaus, perianalinio absceso, opos ar vėžio simptomas. Tai rimtos sveikatos būklės, todėl pajutus skausmą išangėje rekomenduojama nedelsti ir pasitikrinti.

Atidėlioti vizito pas gydytoją – neverta

Daugeliu atvejų išangės skausmas nėra rimtos ligos pranašas, bet jo sukeliamas diskomfortas gali labai riboti kasdienį gyvenimą. Išangės skausmai pasireiškia aktyvaus sporto metu, ilgiau dirbant sėdimą darbą. Nuskausminamieji vaistai tokiu atveju nėra išeitis, nes jie ne sprendžia problemą, o ją tik maskuoja. Kai kuriais atvejais vizito pas gydytoją atidėliojimas situaciją tik pablogina: dėl skausmų dažnai vengiama tuštintis, tačiau tai tėra meškos paslauga sau pačiam, nes delsiant tuštintis išmatos kietėja ir galiausiai dar labiau dirgina audinius.

Išangės skausmai gali pasireikšti įvairaus amžiaus žmonėms, su jais susiduria ir vaikai. Pastaruoju atveju skausmus dažniausiai lemia virškinimo sutrikimai. Tokia problema nėra itin rimta, bet situacija apsunkina tai, jog vaikai linkę nuslėpti skausmus. Suprasti apie problemą padeda stebėjimas: jei vaikas vengia tuštintis, dažnai skundžiasi pilvo skausmais, galima įtarti išangės skausmus. Tėvai turėtų pasikalbėti ir papasakoti apie galimas pasekmes. Nesprendžiant problemos, skausmas gali stiprėti, prireiks ilgesnio ir sudėtingesnio gydymo.

Nedelsiant reikėtų kreiptis į gydytoją ir tais atvejais, kai išangės skausmai yra lydimi tokių simptomų kaip kraujavimas tuštinimosi metu, kūno svorio kritimas, ilgalaikiai tuštinimosi sutrikimai ar apčiuopus neaiškių darinių išangės srityje.

Kaip išvengti išangės skausmų?

Nors tokie skausmai yra vėžio simptomas, toks susirgimas yra gana retas. Išangės skausmus daug dažniau sukelia virškinimo sutrikimai ir dėl to patiriamos traumos. Dėl to labai svarbu kasdien rūpintis savo virškinimo sistema.

Tai padaryti padės keli naudingi įpročiai: gerkite pakankamai skysčių, subalansuokite savo mitybą, daugiau judėkite. Stenkitės neatidėlioti tuštinimosi, skirkite tam pakankamai laiko. Jei kamuoja virškinimo sutrikimai, imkitės veiksmų – stebėkite save, pasitarkite su gydytoju, kaip išspręsti problemą.

Rekomenduojami video