Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gydytoja atskleidė nepelnytai pamirštą dezinfekcinę priemonę

Kol gyventojai iš lentynų šluoja paskutiniuosius dezinfekcinio skysčio likučius, o Sveikatos apsaugos ministerija ieško sprendimų jo atsargoms pildyti, gydytojai tikina, kad tokioje situacijoje dezinfekcinį skystį puikiausiai gali pakeisti salicilo rūgšties spiritas.

Kodėl verta salicilo rūgšties spiritąvartoti dezinfekcijai?

Pasak ilgametę patirtį turinčios šeimos gydytojos Neringos Martinonienės, net vaistininkai kartais pamiršta apie salicilo rūgšties spiritą kaip dezinfekcinę priemonę.

„Salicilo rūgšties spirito gamybai naudojamas 70% etanolis. Tokios koncentracijos etanolis pasižymi virucidiniu ir antibakteriniu veikimu – tai yra naikina virusus, bakterijas bei kitus kenksmingus mikroorganizmus. Vaistinėse esantys salicilo rūgšties spirito preparatai puikiausiai tinka rankų dezinfekcijai”, – teigia N. Martinonienė.

Renkantis salicilo rūgšties spirito dezinfekcinę priemonę, gydytoja siūlo atkreipti dėmesį ir į etanolio kilmę. Vaistiniuose salicilo rūgšties preparatuose naudojamas medicininis spiritas, skirtingai nuo kosmetinėse priemonėse esančio denatūruoto etanolio.

„Salicilo rūgšties vaistiniai preparatai, kurių gamybai naudojamas medicininis spiritas be jokių priedų, kaip puiki dezinfekcinė priemonė gali būti naudojami ir ant pažeistos odos, jeigu yra įpjovimų ar įdrėskimų“, – patarimais dalinasi N. Martinonienė.

Jos nuomone, salicilo rūgštį bene geriausiai turėtų žinoti probleminės ir riebios odos savininkai – paaugliai.

„Šio vaisto veiklioji medžiaga – salicilo rūgštis ne tik didina ląstelių apykaitą, atveria poras, skatina kolageno gamybą, bet, svarbiausia, ji švelniai pašalina negyvą odą“, – pažymi šeimos daktarė.

Virusinių infekcijų grėsmės akivaizdoje, ši vaisto savybė ypatingai svarbi.

„Jei rankų oda yra labai suragėjusi, ten gali kauptis daug įvairių mikroorganizmų ir bakterijų, taigi ši rūgštis yra netgi geresnė ir efektyvesnė dezinfekcinė priemonė“, – akcentuoja N. Martinonienė.

Visgi, gydytoja įspėja, kad salicilo rūgštis kaip ir visi kiti vaistai gali sukelti šalutinį poveikį, todėl dažnas naudojimas nerekomenduojamas.

„Tiesa, tai nutinka gana retai, tačiau jį vartoti būtina laikantis gydytojo, kosmetologo ar dermatologo rekomendacijų. Tai daryti patartina lokaliai ir neperdozuojant“, – atkreipia dėmesį šeimos daktarė.

Esminė apsauga nuo virusų – rankų higiena

N. Martinonienė, pritardama visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijoms, tikina, kad už graibstomas veido kaukes daug efektyvesnis virusų prevencijos būdas yra higienos palaikymas.

„Plaukime rankas kruopščiai ir kur kas dažniau nei tik grįžus iš lauko ar po maisto gamybos. Norėdami užkirsti kelią ligų plitimui, jas reiktų plauti po bet kokio kontakto su kitu asmeniu, kitų žmonių daiktais, transporto ir viešų vietų. Stiprios sveikatos ir ramybės visiems“, – patardama šypsosi šeimos gydytoja.

Rekomenduojami video