Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Geriausi natūralūs vitaminai, reikalingi artėjant pavasariui, nieko nekainuoja

Pumpurai – stebuklinga augalo dalis, kurioje sukaupta viskas, ko reikia gyvybei, taigi ir žmogaus sveikatai, LRT RADIJUI sako provizorė Jadvyga Balvočiūtė. Jos teigimu, pumpurai ir tonizuoja, ir veikia antibakteriškai, ir gydo skrandžio ligas, iš jų gaminami tepalai žaizdoms gydyti ar skausmingoms vietoms trinti.

Pumpurai yra renkami žiemą, tad kirtavietėse tikrai galima prisirinkti pušų pumpurų, be to, renkami drebulių, beržų, tuopų ir kitų medžių pumpurai, sako provizorė Jadvyga Balvočiūtė. „Dabar žiema be sniego, darbai gali vykti ir sode, galima kai ką genėti, tad žinokite, kad labai vertingi juodųjų serbentų pumpurai“, – pataria pašnekovė.

Beje, priduria ji, karklo pumpurai kartesni, bet jie turi labai stiprų priešuždegiminį poveikį, taip pat verta žinoti, kad sveika ne tik pumpurai, bet ir žievė.

„Kaip ir viskas gamtoje, pumpurai yra stebuklinga augalo dalis, kurioje sukaupta viskas, ko reikia gyvybei. Be pumpurų, daug naudingų medžiagų yra ir augalų šaknyse, ir žievėje, ir visur kitur. Bet mūsų žinios apie tai tėra tik lašas vandenyne“, – įsitikinusi J. Balvočiūtė.

Tačiau, pabrėžia ji, pumpurus reikia vartoti atsargiai ir ne per daug. O paklausta, kokių savybių turi pumpurai, provizorė sako, kad jie – ir tonizuoja, ir veikia antibakteriškai, ir gydo skrandžio ligas, iš jų gaminami tepalai žaizdoms gydyti ar skausmingoms vietoms trinti.

„Pavyzdžiui, drebulės pumpurams pripažintos smegenų veiklą skatinančios savybės. Jei žmogus labai pavargęs, galima juos vartoti, bet tik labai atsargiai ir po truputį“, – sako J. Balvočiūtė.

Taigi pumpuras – daug gyvybės turinti augalo dalis. Ir visai teisingai elgėsi mūsų tėvai ir seneliai suvalgydami žiemos laiku po žiupsnelį kitą pumpurų – vieno augalo, antro, trečio. Pasirodo, tai iš kartos į kartą perduodamos žinios.

Beje, tuo metu, kai stalas būdavo skurdus, taip pat gelbėdavo medžių pumpurai.

Vertingi ne tik patys pumpurai, bet ir jų arbatos. Sako, kad tai geriausi natūralūs vitaminai prieš pavasarį.

Įspėjimas dėl visų šių patarimų – alergiškiems žmonėms ir nėščiosioms. Jie, vartodami ir medikamentus, ir vaistažoles, turėtų būti atsargūs.Scanpix nuotr.

Rekomenduojami video