Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gali būti, kad COVID-19 persirgote to nejausdami

2021 metai, baigiasi kovas, o Didžioji Britanija tebekovoja su koronavirusu. Šimtai tūkstančių atsigauna po ligos, deja daug žmonių dėl jos prarado gyvybes.

Neseniai vyriausybė paskelbė dar vieną karantiną ir prašo gyventojų likti namuose bei neleisti virusui plisti. Pats baisiausias faktas apie COVID-19 yra tas, kad žmonės užsikrečia, bet to nežino, nes nejaučia jokių simptomų, o atsekti tokius atvejus yra be galo sunku.

Profesorius Neil Ferguson – dar kitaip vadinamas profesoriumi Karantinu – neseniai teigė tikįs, kad trečdalis londoniečių jau persirgo šiuo virusų, tik besimptome jo forma. Apie 80% ligos atvejų buvo pasireiškę tik švelnūs simptomai, arba jų visai nebuvo, o tai labai neramina. Dauguma net ir nežino, ar tikrai sirgo, mat jų testo rezultatai buvo neigiami, tačiau jautė, kad kažkas buvo ne taip, rašo dailystar.co.uk

Kaip žinoti, ar tikrai sirgote COVID-19?

Kvėpavimo takų liga pasireiškia daugybiniais simptomais, kurie taip pat būdingi peršalimui, gripui ar kosuliui. Dažniausiai pasireiškia šie viruso simptomai: aukšta temperatūra, nuolatinis kosulys, sloga, nuovargis, galvos skausmas, gerklės skausmas ir uoslės praradimas.

Jei jums pasireiškė dauguma jų tuo pat metu ir per trumpą laiko tarpą, vadinasi, jūs virusą tikriausiai turėjote. Be minėtų simptomų su COVID siejami ir raumenų skausmai ar bėrimas burnoje.

Žurnale „Anals of Clinical and Translational Neurology“ buvo paskelbtas tyrimas, kuriame teigiama, kad net 44.8 % apklaustų COVID-19 persirgusių savanorių skundėsi stipriais raumenų skausmais.

Kai kurie atlikti tyrimai rodo, kad dar vienu viruso simptomu gali būti išberta burna. Dr Michele Green iš Niujorko Lenox Hill ligoninės aiškina: „Enantema yra smulkūs bėrimai ant gleivinės. Jie būdingi sergantiems vėjaraupiais ir rankų, pėdų bei burnos ligomis. Dauguma virusinių bėrimų panašiai paveikia gleivinę“.

2020 liepą buvo publikuotas ispanų mokslininkų tyrimas, kuris patvirtino šio potencialaus simptomo tikimybę. Tyrimui vadovavo Dr. Juan Jimenez-Cauhe, Madrido universitetinės ligoninės gydytojas, kuris balandžio pradžioje tyrė COVID-19 pacientus, turinčius bėrimų. Iš jų 29% turėjo bėrimus burnoje. Burnos bėrimai atsirasdavo kažkuriuo metu tarp dviejų dienų iki būdingų COVID simptomų ir 24 dienų po jų, bei vidutiniškai išsilaikydavo 12 dienų.

Dr Dominic Pimenta, Londone dirbantis kardiologas, teigia, kad yra vienas būdas sužinoti ar sirgote COVID – tai antikūnių testas. Kas gi yra tie antikūniai? Žinome, kad juos įgyjame persirgę virusu, tačiau kaip jie veikia kūną?

Dr Pimenta paaiškina: „Kai užsikrečiate virusu, jūsų kūnas pradeda su juo kovoti dviejų sistemų pagalba. Pirmoji yra „įgimta“ imuninė sistema, kuri kaip šaunamasis ginklas tuoj pat puola naują patogeną, deja, labai netaikliai.

Tada įsijungia „įgyta“ imuninė sistema, kuri antikūnių dėka, nors ir lėčiau, bet lyg snaiperis tikslingai taikosi į virusą. Prireikia iki vieno mėnesio maksimaliam antikūnių skaičiui susidaryti, tačiau jie ima jus ginti vos tik pradėję gamintis“.

„Testo tikslas − nustatyti reakciją į šiuos antikūnius, stebint ar jie prikimba prie viruso dalelių. Tada galime nustatyti, kiek antikūnių prilipo ir taip įvertinamas bendras susidariusių antikūnių skaičius.

Deja, po kelių mėnesių antikūniai ar dalis jų gali išnykti, taigi neaišku, kiek tokie testai šiuo metu yra tikslingi“, − sako gydytojas.
Rekomenduojami video