Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Erkinio encefalito ir Laimo ligos skirtumai

Erkės – 0,5-15 mm dydžio parazitai, kurie veisiasi ne tik miškuose ir pievose, bet ir miestų parkuose bei soduose. Šie nariuotakojai išsirita iš kiaušinėlių pavasarį ir kad išaugtų į kitą stadiją ir dėtų kiaušinėlius, privalo maitintis krauju.

Taip siekdamos išgyventi erkės prisitvirtina prie praeinančių gyvūnų ar žmonių odos. Jos taip pat gali prisitvirtinti prie drabužių, o vėliau nuropojusios įsisiurbti į odą ir jei yra infekuotos, perduoti infekcijas žmogui. Šie maži parazitai gali užkrėsti itin pavojingomis ligomis – erkiniu encefalitu ir Laimo liga, taigi, svarbu žinoti, kaip atskirti šių dviejų ligų požymius ir suprati, kuo jos skiriasi.

Erkinio encefalito ir Laimo ligos skirtumai.

1. Kaip užsikrečiama. Abi ligas – erkinė encefalitą ir Laimo ligą žmogui perduoda įsisiurbusios erkės. Erkės perduoda erkinio encefalito virusus žmonėms, praėjus vos kelioms minutėms po įsisiurbimo. Laimo ligos sukėlimui perduot reikia, kad erkė būtų įsisiurbti 36-48 valandas.

2. Simptomai. Ankstyvieji erkinio encefalito simptomai dažnai nepasireiškia visai, rečiau primena lengvą gripą. Dažnai pirmas Laimo ligos simptomas būna apskritas raudonas odos bėrimas su aiškia centrine zona, kuris susiformuoja per 3-30 dienų po erkės įsisiurbimo.

3. Gydymas. Laimo liga yra bakterinė infekcija, kuri paprastai gydoma antibiotikais. Erkinis encefalitas yra virusinė infekcija, kuriai gydyti vaistų nėra. Galima tik apsisaugoti naudojant efektyvius repelentus, rengiantis šviesiais drabužiais, pasiskiepijus. Efektyviausia apsauga nuo erkinio encefalito yra skiepai.

Rekomenduojami video