Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Darbas sode – nuo impotencijos

Vos 30 minučių per savaitę darbo sode ar darže pagerina vyrų seksualinius gebėjimus.

Vienos medicinos universiteto mokslininkų tyrimo duomenimis, tokie darbai, kaip žemės kasimas, ravėjimas ar žolės pjovimas, trečdaliu sumažina riziką patirti nesėkmę lovoje. Beje, panašų teigiamą poveikį daro ir kiti vidutiniškai intensyvūs fiziniai krūviai, pavyzdžiui, šokiai ar važinėjimasis dviračiu. Vyrams, praleidžiantiems daugiau laiko daržovių lysvėse, impotencijos pavojus sumažėja daugiau nei per pusę.

„Erekciją gali pagerinti ir nedidelis reguliarus fizinis aktyvumas, užtenka sudeginti vos 1000 kilokalorijų per savaitę. Gydytojai turėtų atsižvelgti į šio tyrimo rezultatus ir paraginti savo pacientus būti fiziškai aktyvesniems ir rinktis sveikesnį gyvenimo būdą“, – sakoma universiteto pranešime.

Su impotencija tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu Didžiojoje Britanijoje susiduria kas trečias vyras. Apie 30 proc. atvejų yra nulemti psichologinių veiksnių, pavyzdžiui, depresijos ar įtampos darbe. Tačiau kitus 70 proc. atvejų lemia fizinės priežastys, pavyzdžiui, diabetas ar aukštas kraujospūdis.

Jau anksčiau buvo žinoma, kad aktyvus gyvenimo būdas padeda išvengti impotencijos, tačiau nebuvo aišku, kiek fizinio krūvio reikia, kad rizika sumažėtų. Šio tyrimo rezultatai parodė, kad nereikia valandų valandas prakaituoti sporto salėje. Pakanka tiek krūvio, kad per savaitę būtų sudeginama 1000 kilokalorijų, o tai atitinka 30–45 min. trukmės darbą sode ar darže, pusvalandžio trukmės šokį, 15 min. pasivažinėjimą dviračiu ar tokios pačios trukmės bėgimą ristele. Tiek fizinio aktyvumo pakanka, kad impotencijos rizika sumažėtų 38 proc. Jei per savaitę bus sudeginama 4000 kilokalorijų, tikimybė patirti nesėkmę lovoje sumažės 52 proc.

Rekomenduojami video