Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Chemoterapija be plaukų slinkimo – jau Lietuvoje

Daugiau kaip 75 procentai visų pacientų, kuriems diagnozuotas vėžys, gydomi chemoterapija. Šis gydymo būdas padeda išvengti ligos atsinaujinimo, prailgina išgyvenamumą ir nutolina progresuojančios ligos simptomus. Tačiau chemoterapija priešvėžiniais vaistais sukelia nemažai nepageidaujamų reiškinių, o vienas jų – plaukų slinkimas.

Pacientų apklausos rodo, kad tai yra svarbiausia priežastis, dėl ko pacientai labai bijo chemoterapijos ir net atsisako jos. Ypač dėl nuslenkančių plaukų ir pablogėjusios išvaizdos išgyvena moterys.

Kaip išsaugomas plaukas?

Nuo šiol šios problemos galima bus išvengti. Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinika pirmoji Baltijos šalyse pradėjo naudoti naujausią plaukus išsaugantį įrengimą – PAXMAN ORBIS galvos odos šaldymo sistemą. Šis šalmas yra naudojamas visame pasaulyje, ypač plačiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje. Ir šalių skaičius, kurios įsigyja šį šalmą nuolat auga, ypač po paskutinių šios technologijos efektyvumą patvirtinančių randomizuotų tyrimų.

Anglijos gamintojo sukurta speciali šaldymo principu paremta technologija atšaldo galvos plaukuotosios dalies paviršių. Tokiu būdu ten sulėtėja kraujotaka ir priešvėžinis medikamentas nepatenka į plaukų folikulus maitinančias kraujagysles, todėl plauko svogūnėlis lieka nepažeistas. Taip išsaugomas plaukas.

Kam naudos šalmą?

Plaukus saugančių sistemų kūrime besispecializuojanti kampanija PAXMAN atliko daug klinikinių tyrimų daugiausia su krūties vėžiu sergančiomis pacientėmis, kurias gydant buvo naudojamas naujasis įrenginys. Tyrimai įrodė, kad vos 11 procentų pacienčių, sergančių krūties vėžiu ir gydytų agresyvia chemoterapija, nuslinko plaukai. Ši sistema ir yra dažniausiai naudojama krūties vėžio gydymui ir plaukų išsaugojimui.

„Mūsų klinikoje labai didelis dėmesys skiriamas krūties vėžio prevencijai, diagnostikai ir gydymui. Tai nėra atsitiktinumas, nes krūties vėžys yra dažniausias onkologinis susirgimas tarp moterų. Mirčių statistika Lietuvoje rodo, kad moterys nuo 35 iki 45 metų dažniausiai miršta nuo krūties vėžio. Tačiau naująjį, plaukus išsaugantį įrengimą naudosime gydant ir kitomis onkologinėmis ligomis sergančius ligonius. Šis metodas netaikomas tik kraujo vėžiu, limfos vėžiu sergantiems pacientams, kuriems diagnozuota smegenų metastazės, šalčio alergija“, – aiškina Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas Alvydas Česas.

Mažins stigmatizavimą

Plaukus išsaugančiu šalmu vienu metu galės naudotis 2 pacientai, o per savaitę apie 8–10. Ir šią galimybę turi ligoniai iš visos Lietuvos, o taip pat nemažai į ligoninę atvykstančių iš Latvijos, Kaliningrado srities, Airijos pacientų. Medikai tikisi, kad onkologiniams ligoniams išsaugodami plaukus, jie padės mažinti jų stigmatizavimą.

Rekomenduojami video