Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Brokoliai ir žalioji arbata gali apsaugoti nuo vėžio

Brokoliuose ir žaliojoje arbatoje esančios veikliosios medžiagos gali apsaugoti nuo vėžio, sumažinti riziką juo susirgti bei pagelbėti sveikimo procesui. Tai įrodė šių metų gegužės mėnesį Amerikos klinikinių onkologų draugijos (angl. ASCO) metinėje konferencijoje pristatytas naujausias Jungtinės Karalystės nacionalinis mokslinis tyrimas.

Tyrimas truko net dvylika metų – tiek laiko prireikė, kol buvo surinkti ir išanalizuoti visame pasaulyje sukaupti duomenys. Tyrime dalyvavo virš 155 tūkst. žmonių, o vienas iš jo vadovų – Bedfordširo ligoninių konsultantas onkologas profesorius Robert J. Thomas, drąsiai teigia, jog šio tyrimo rezultatai galutinai panaikino abejones ir patvirtino antivėžinį žaliosios arbatos ir brokolių poveikį.

Mokslininkų teigimu, žalioji arbata taip pat turi priešvėžinį poveikį.
„Vis daugiau žmonių gyvena su vėžiu, todėl reikia ir vis daugiau priemonių, kurios padėtų žmonėms pagerinti sveikatą ir gyvenimo kokybę. Polifenoliai yra gamtos dovana, ir šis tyrimas tik dar kartą tai patvirtino. Vėžiu sergantis žmogus gali labai daug sau padėti, pakeisdamas mitybą ir gyvenseną, šie veiksniai akivaizdžiai pagerina gydymo poveikį“, – teigia profesorius R. J. Thomas.

Žymus mokslininkas, onkologas, Didžiosios Britanijos Kembridžo universiteto profesorius R. J. Thomas jau daugiau nei 30 metų tiria ir gydo onkologines ligas. Jis kartu su mokslininkų komanda yra parengęs ne vieną dešimtį mokslinių tyrimų, tarp kurių ir vienas garsiausių – nacionalinis Pomi-T klinikinis tyrimas, įrodantis polifenolių gausių ciberžolių, brokolių, granatų ir žaliosios arbatos derinio antivėžinį poveikį. Na, o šis, naujausias, tik šiemet pristatytas tyrimas, tik dar kartą įtvirtino prof. R. Thomo atrastas tiesas.

„Navikinės ląstelės susidaro dėl besikaupiančių mutacijų. Jos gali kauptis natūraliai, gali kauptis dėl išorinio poveikio, tad antioksidantai, polifenoliai gali suaktyvinti tas organizmo sistemas, kurios susidoroja su oksidaciniu stresu, su tuo išoriniu poveikiu“, – teigia Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas dr. Marius Strioga.

Polifenoliai – tai augaluose randamos bioaktyvios medžiagos, kurios ne tik suteikia spalvą ir sustiprina vaisių skonį bei aromatą, bet ir dalyvauja augimo, dauginimosi procesuose, padeda augalams apsisaugoti nuo mikrobinių ar grybelinių infekcijų, intensyvių ultravioletinių spindulių. Polifenolių gausu vynuogėse, raudonos spalvos vaisiuose, pavyzdžiui, granatuose, taip pat jų gausu ciberžolėse, žaliojoje arbatoje, brokoliuose, riešutuose, spanguolėse, mėlynėse.

Laboratoriniai tyrimai parodė, kad brokoliuose esantys polifenoliai slopina vėžinių ląstelių augimą ir skatina jų natūralią žūtį, o antivėžinį poveikį turinti žalioji arbata stiprina oksidacinį ląstelių pajėgumą, lėtina uždegimus, užkirsdama kelią sveikų ląstelių virsmui vėžinėmis.

„Net 49 procentų vėžio atvejų padėtų išvengti sveika gyvensena. Šie skaičiai skelbiami Jungtinės Karalystės ir Amerikos vėžio tyrimų fondų dokumentuose, tačiau mes gyvename ne utopinėje visuomenėje, todėl ne visiems pavyksta visą gyvenimą išlikti sveikiems. Vėžys yra dažna liga, ja serga vienas iš trijų žmonių, tačiau šansas išgyventi ir suvaldyti ligą didėja renkantis sveiką gyvenseną, aktyvią fizinę veiklą ir polifenolių gausią subalansuotą mitybą“, – teigia prof. R. Thomas.

Rekomenduojami video