Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biofitus atskleidė 5 įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos

Gyvename socialinių tinklų, kompiuterių ir nuotolinio darbo amžiuje, tad mūsų akims kasdien tenka didžiulis krūvis. Kiekvienas žino, kad ilgos darbo valandos prie kompiuterio kenkia akims, tačiau ar įmanoma šį žalingą poveikį sumažinti? Iš tikrųjų, galite ugdyti naudingus kasdienius įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos. BIOFITUS maisto papildai pataria, kokie kasdieniai įpročiai gali padėti sumažinti neigiamą poveikį regėjimui.

Leiskite akims pailsėti!

Dirbdami prie kompiuterio, žaisdami telefonu ar žiūrėdami televizorių, nepamirškite leisti akims pailsėti. Problema slypi tame, kad įdėmiai žvelgdami į ekraną rečiau mirksime, tad akys gali išsausėti ir sudirgti. To išvengti padės vadinamoji 20-20-20 taisyklė: kas 20 minučių darykite pertraukėles ir 20 sekundžių nukreipkite žvilgsnį į objektą, esantį už 20 metrų (pavyzdžiui, pažvelkite pro langą). Net ir tokia trumpa poilsio akimirka itin naudinga akims – padeda atsipalaiduoti, pašalina įtampą ir gali padėti išvengti akių sausumo.

Akims reikia vitaminų!

Biofitus prabrėžią, kad ypatingai svarbu subalansuota mityba – geros savijautos ir sveikatos pagrindas. Akys nėra išimtis, jų funkcijai reikia omega-3 riebalų rūgščių, tad į racioną įtraukite šaltų vandenų žuvies, pavyzdžiui, tuno, lašišos, skumbrės. Jei nemėgstate žuvies, puikia išeitimi bus žuvies taukai ar vitaminai akims, kuriuose yra visų reikalingų medžiagų kompleksas. Vitaminus rekomenduojama vartoti nelaukiant akių problemų, bet ir profilaktiškai, ypač tais gyvenimo etapais, kai daug ir intensyviai dirbate, mokotės. Viena piliulė per dieną yra geras įprotis, kuris padės aprūpinti akis reikalingomis medžiagomis ir apsaugoti nuo išsausėjimo.

Visada dėvėkite saulės akinius!

Manote, kad saulės akiniai yra tik stilingas aksesuaras? Anaiptol, jie išties atlieka svarbią funkciją ir apsaugo akis nuo žalingų ultravioletinių (UV) spindulių. Jie gali sukelti pažeidimus, kurie gali būti kataraktos ar su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos priežastimi. Padėkite savo akims ir užtikrinkite jų saugumą: įsigykite kokybiškus saulės akinius su UV ir UVB filtrais ir, svarbiausia, nepamirškite jų nešioti. Beje, saulės akiniai naudingi ne tik karštomis saulėtomis vasaros dienomis – su žalingais spinduliais mūsų akys susiduria nuolat, net ir žiemą.

Nepraleiskite vizito pas okulistą!

Net jei neturite jokių nusiskundimų, reikėtų bent kartą per metus užsukti pas okulistą profilaktiniam patikrinimui. Gydytojas įvertins akių būklę, patikrins regėjimą. Labai svarbu laiku pastebėti kai kuriuos pakeitimus ir kuo greičiau imtis veiksmų. O jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, būtina patikrinti, ar jų dioptrijos yra tinkamos ir nevargina akių – jei akys nuolat persitempia, tai ilgainiui gali sukelti problemų.

Akys mėgsta švarą!

Akių gleivinė yra jautri – to tikriausiai nereikia priminti, nes kiekvienas žinome, kaip skaudžiai sudurti gali net ir akin įkritusi blakstiena. Dėl to reikėtų pasirūpinti akių švara ir vengti nešvarumų patekimo. Jei naudojate akių pieštukus, šepetėlius ar kitas akims skirtas kosmetikos priemones, užtikrinkite jų higieną. Nenaudokite itin senų priemonių, jas reikėtų pakeisti naujomis. Taip pat venkite kosmetikos priemonių patekimo į akis – tai gali sukelti alerginę reakciją, sudirgimą ar net infekciją.

Jei nešiojate kontaktinius lęšius, visada laikykitės higienos rekomendacijų. Net jei labai skubate, nepraleiskite tokių etapų kaip rankų plovimas ar lęšio skalavimas skysčiu – dėl netinkamos higienos į akis gali patekti nešvarumai, kurie sukelia įvairias infekcijas, uždegimus.

Rekomenduojami video