Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar varpos implantai padės įveikti erekcijos sutrikimą?

„Norėčiau sužinoti apie tokį erekcijos gydymo būdą kaip varpos implantai. Koks yra šio gydymo būdo mechanizmas? Ar vyrui jie padeda pajusti malonumą?“ – klausia 49 metų Tomas iš Ignalinos.

Atsako gydytojas urologas Marius Anglickis.

Varpos implantaiviena iš erekcijos sutrikimo gydymo alternatyvų. Keista, kad pacientai apie juos beveik nieko nežino, nors erekcijos sutrikimams gydyti jie pradėti naudoti daug seniau nei piliulės. Erekcijos sutrikimai vyrus kamavo daugybę šimtmečių, todėl natūralu, kad jau nuo seniausių laikų gydytojai bandė išspręsti šią problemą. Ambrozijus Pere, gyvenęs XVI amžiuje, buvo vienas pirmųjų varpos implantų kūrėjų. Jis karo veteranui sukūrė varpos protezą, su kurio pagalba šis galėjo šlapintis stovėdamas. Vėliau šie protezai labai išpopuliarėjo tarp nutukusių vyrų.

Varpos implantai pradėti naudoti XX amžiaus pradžioje, kada gydytojai į varpą implantuodavo kaulų kremzles. Deja, per kelerius metus jos „ištirpdavo“, todėl ilgainiui buvo pakeistos sintetiniais implantais. Ilgainiui šie implantai daugeliui vyrų sugrąžino lytinių santykių džiaugsmą. Stažuojantis Belgijoje man teko asistuoti varpos implanto įdėjimo vyrui, kuriam buvo 85 metai, operacijos metu. Tai rodo, kad kokybiškas lytinis gyvenimas aktualus tiek jaunesniems, tiek vyresniems vyrams.

Šiuo metu populiariausi yra dviejų tipų implantai. Vieni paprastesni ir pigesni – tai į varpą implantuojami sintetiniai vamzdeliai. Varpa nulenkiama, o reikiant erekcijos – atlenkiama. Sudėtingesnis mechanizmas – į varpą implantuoti tuščiavidurius silikoninius vamzdelius, o į kapšelį – vandens pripildytą rezervuarą. Prireikus erekcijos kapšelyje paspaudžiamas mygtukas, iš rezervuaro išbėga skystis, užpildantis silikoninius vamzdelius, ir įvyksta varpos erekcija.

Porų pasitenkinamas tokiais implantais labai didelis. Varpos implantai ypač aktualūs vyrams po prostatos vėžio gydymo ir kitų ligų, kada kitos erekciją gerinančios priemonės nėra efektyvios.

 

Rekomenduojami video