Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ant kūno pastebėjote raudonas dėmes? Štai, kada reikėtų sunerimti

Su amžiumi atsiranda vis daugiau įvairių negalavimų. Taip pat po trisdešimties gyvenimo metų ant odos gali atsirasti ir daugiau apgamų. Ar pastebėjote ryškiai raudoną dėmę ant jūsų odos, kuri dar nėra rudas apgamas? Tai vadinama angioma, tačiau yra būdų, padedančių ją pašalinti.

Angiomos atrodo kaip ryškiai raudoni apgamai, tačiau iš tikrųjų tai yra kraujagyslių dariniai. Niekas tiksliai nežino, kas juos sukelia, bet gali būti, kad tai priklauso nuo genetikos. Jei jūsų mama ar tėtis turi keletą angiomų, tikėtina, kad kada nors pamatysite jas ir ant savo odos.

Raudonos dėmės nėra pavojingos, todėl jas pašalinti nėra jokios medicininės priežasties. Tačiau protingas žingsnis būtų toks, kad angiomas apžiūrėtų dermatologas, aiškina „Mohs“ chirurgas Anthony Rossi: „Mes dažniausiai galvojame apie melanomą kaip apie tamsų, juodą apgamą, tačiau yra ir kitų odos vėžio rūšių, pavyzdžiui, angiomos ar Merkelio ląstelių karcinomos, kurios atrodo kaip mažos raudonos dėmės.“

Nesvarbu, ar norite pašalinti angiomą, ar ne, dermatologas gali patikrinti, ar šioje vietoje nėra vėžio požymių. Štai kodėl svarbu apsilankyti pas dermatologą, o ne pas kosmetologą, kuris nėra paruoštas mediciniškai, sako dermatologas Ivy Lee. Kosmetologas gali pašalinti dėmeles, bet jis neištiria, ar nėra piktybinių navikų.

  Jei sužinosite, kad jūsų odos angioma yra nekenksminga, gali kilti pagunda pašalinti raudoną apgamą tiesiog namuose. Tai yra bloga idėja, nes „pasidaryk pats“ metodas gali palikti randą. Angiomas sudaro kraujagyslės, todėl kartais gali prasidėti kraujavimas.

„Kai kuriais atvejais žmonėms gali tekti vykti į skubios pagalbos skyrių, kad sustabdytų kraujavimą“, – sako gydytojas Lee. – „Todėl pasekmės gali būti kur kas brangesnės nei gydymasis pas specialistą.“

Šalinti galima keliais būdais

Mažoms angiomoms pašalinti dermatologas gali naudoti specialų prietaisą. „Tai iš tikrųjų yra labai smulki adata, kuri sukelia šilumos bei elektros pojūtį, kad užsandarintų kraujagysles“, – aiškina dermatologas Lee.

Didesnėms vietoms galima taikyti lazerį, kuris nukreipiamas į konkrečias kraujagysles. „Tai atrodo gana šauniai – matai, kad jie tamsėja, tada pamažu susitraukia“, – sako daktaras Rossi. O dermatologas Lee sako, kad šis būdas yra mažiau skausmingas nei adata. Jei nei šalinimas specialiu prietaisu, nei lazeriu jūsų nevilioja, yra ir dar viena galimybė – užšaldyti vietą per krioterapiją.

Tačiau atminkite, kad angiomų šaldymas nėra itin tikslus. Yra tikimybė, kad ant odos bus palikta tamsi arba šviesi dėmė. Dermatologas Lee rekomenduoja tai tik pacientams, turintiems labai dailią odą, kur balta dėmė būtų mažiau pastebima. Ir nesijaudinkite, jei šios procedūros neatrodo vertos jūsų laiko. „Noriu nuraminti žmones, kad šie raudoni apgamai yra gerybiniai ir tik tada, jei prie jų pradėsite lįsti, jie turėtų būti gydomi“, – sako gydytojas Lee.

Rekomenduojami video