Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žydinčios gėlės ir jauki aplinka – atgaiva po dienos darbų

Jūžintų miestelyje galima rasti daug sodybų, kurių šeimininkams netrūksta išradingumo puoselėjant aplinką. Viena iš tokių – Vidmanto ir Janinos Sirvydžių. Nors šeimininkė nuolat kartojo, kad aplinkui yra daugiau gražiai besitvarkančiųjų, neatsispyrėme pagundai užsukti į jų kiemą.

Klėtelė ir dekoratyvinis tvenkinukas – Vidmanto Sirvydžio darbo rezultatai.
Klėtelė ir dekoratyvinis tvenkinukas – Vidmanto Sirvydžio darbo rezultatai.
Ketvirtis amžiaus

Janinos gimtinė – netoli Jūžintų, o šiuos namus kartu su vyru pasistatė daugiau kaip prieš 25 metus. Iš pradžių, kaip seniau buvo įprasta, didesnė dalis žemės aplink namus buvo skirta daržams, o pamažu gėlynai plėtėsi, atsirasdavo vis daugiau įvairių minčių, ką dar pasodinti, kokį gėlynėlį praplėsti. Kol sodyba tapo tokia, kokia yra dabar, reikėjo apie 15 metų.

img_8515

„Man visuomet patikdavo gėlės. Ir dabar jų nemažai turiu kambariuose, – pasakojo pašnekovė. – Kartą bevartydama žurnalą „Sodo spalvos“ pamačiau įdomių dalykų ir po truputį kai ką pradėjau pritaikyti. Vėliau susidomėjau akmenų puošyba. Pastebėjau, kad akmuo taip pat gali būti gražus, atsirado vietinių, kurie savo sodybas pradėjo dekoruoti akmenimis. Seniau akmenų buvo pilnos palaukės, pamiškės, todėl lengva buvo atsivežti. Nemažai jų atsirado mūsų sodyboje, nes reikėjo tvenkinukui, o kur dailesni, tai ir vieni darželyje gražiai atrodo.“

Puikiai dera gėlynuose įsiterpęs Vytauto sumeistrautas malūnas.
Puikiai dera gėlynuose įsiterpęs Vidmanto sumeistrautas malūnas.

Rekomenduojami video