Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žvejys išgelbėjo sužeistą antiną

Pirmadienio popietę kėdainietis žvejys Ruslanas Linevas leido plaukiodamas valtele Nevėžio upėje. Netikėtai vyriškis upės krante išvydo antiną, kuris tupėjo ir nejudėjo. Ir priplaukus arčiau paukštis nejudėjo iš vietos. Tuomet žvejys suprato, kad laukiniam paukščiui kažkas nutiko. Vyras jį iš lėto paėmė ir tuomet suprato, kad antinui stipriai sužalota viena koja.

Ieškojo pagalbos

Žvejys suprato, kad antinas be žmonių pagalbos laukinėje gamtoje tiesog neišgyvens ir ėmė galvoti, kaip galėtų paukščiui padėti.

„Ieškojau kur kreiptis, kad man patartų, kaip antiną gydyti, ką daryti, kokių vaistų pirkti. Visur išieškojau, kol galų gale radau vienintelę gydymo įstaigą Kėdainiuose, kuri man sutiko padėti – Narbuto veterinarijos kliniką Gedimino gatvėje.

Veterinaras sutiko apžiūrėti antiną ir aš jį nedelsiant atvežiau. Netrukus antinas jau buvo ant gyvūnų gydytojų stalo“, – pasakojo R. Linevas.

Atliko operaciją

„Gydytojas sakė, kad antinas yra stiprus, kad labai nori gyventi, tačiau jam reikės atlikti operaciją. Sakė, kad operacija yra būtina. Teko pašalinti didelę dalį vienos kojos.

Operacija praėjo sėkmingai gerų veterinarų dėka. Antiną parsivežiau namo ir įtaisiau į jo naująjį lizdelį. Nuo šiol gyvūnas gyvens mano namuose, nes laukinėje gamtoje jis paprasčiausiai neišgyventų“, – dėstė žvejys.

Teks globoti

Kad teks globoti antiną, R. Linevas sužinojo po operacijos. Kitaip jis neišgyventų.

„Man veterinaras Narbutas paaiškino, kaip reikės su paukščiu elgtis, kuo lesinti. Aš pasiruošęs jį auginti, prižiūrėti, mylėti kaip šeimos narį. Esu gamtos žmogus, žinau, kad gyvūno vieta gamtoje, bet deja, šiam paukščiui be žmonių pagalbos išgyventi neįmanoma. Todėl pažadu jį auginti ir prižiūrėti labai atsakingai, kad antinas kuo patogiau nugyventų likusį gyvenimą“, – atsiduso R. Linevas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video