Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiemos orus atspėjusi dzūkė pasakė, kokie orai laukia: „Meteorologai labai stipriai suklydo“

Nesibaigiantis orų permainingumas, šlapdriba, stiprūs vėjo gūsiai – visa tai ir toliau tęsis šią žiemą. Gamtos ženklus suprantanti ir juos stebinti dzūkė Janina Janušauskienė teigia, kad žmonėms šiuo metu reiktų labiau saugoti sveikatą, nes dar nėra buvę, jog taip lengvai kristų vėjo gūsiais bloškiami stiprūs ir žaliuojantys medžiai.

Šlapdriba, stiprus vėjas, pūga – orai, kurie per šią žiemą spėja pasikeisti net po kelis kartus ir taip stebinti kiekvieną kartą, pažvelgus pro langus. Gamtos ženklus nuo vaikystės stebinti dzūkė Janina Janušauskienė teigia, kad tokios permainos ir toliau išsilaikys iki sausio galo: „Šlapdribos bus labai ilgos, buvau tikrai teisi sakydama, kad tokie orai vis keisis ir keisis, nes koks čia oras – pašąla vieną dieną ir vėl lietus, šlapdriba... Taip viskas tęsis iki balandžio vidurio tikrai.“

 Anot moters, dar sunku pasakyti, kokio pavasario galime tikėtis, tačiau dabartinės prognozės kol kas nežada nieko džiugaus. „Orai ir toliau bus permainingi, žinoma, dar sunku tiksliai pasakyti kažką apie pavasarį, tačiau jis bus panašus kaip ir žiema. Ypač balandis bus drėgnesnis, jo pabaigoje galėsime tikėtis lietingesnių orų, o apie gegužę dar sunku pasakyti“, – tvirtina Janina.

 Užsitęsusi šlapdriba ir šalčiai žiemos pabaigoje

 Dzūkė pasakoja, kad nemaloni šlapdriba Lietuvoje užsitęs ir bus įkyri, nes krituliai kris tiek ledukais, tiek, kaip sako pati Janina, kruopelėmis.

„Vakar teko šiek tiek pavaikščioti daugiau gamtoje, nes pastaruoju metu laiko nėra, tai vakar teko matyti ir jau žydinčius kačiukus, kurie skelbia pavasario pradžią (juokiasi). Norėjau dar nufotografuoti, bet teko skubėti. Sakiau, eisiu dar apžiūrėti miško šiandien, bet toks oras – į sveikatos nenaudą“, – atsidūsta J. Janušauskienė.

Pasiteiravus, ką tokios gamtos išdaigos kaip griaustinis ir žaibai žiemą galėjo reikšti, Janina tikina, kad per visą savo gyvenimą su tokiu reiškiniu žiemos metu teko susidurti pirmą kartą: „Tai, matyt, pranašauja ir toliau audringas vėtras, kurios lydės ir toliau sausį. Perkūnija, tai per tūkstančius metų tokiu metu būna vieną kartą, nes iš tikrųjų, kiek aš gyvenu, tai sausį dar nebuvo griaustinio, bet medžius vėtros tikrai talžė.“

 Viskas dėl orų: lūžo medžiai, dužo automobiliai ir dalis žmonių iki šiol yra be elektros

 Moteris tvirtina, kad stiprūs vėjas kartu su šlapdriba užsitęs, o dėl to, nesinori, pasak jos, net kišti nosies iš namų. „Buvau sakiusi, kad tokie vėjai ne tik tęsis ir toliau, bet negana to, dar ir stiprės. O iš tikrųjų, kaip matome, jie ir stiprėja. Atrodo, kad už lango termometras rodo dar visai padorią oro temperatūrą, tačiau ta drėgmė, vėjo gūsiai kelia tik norą grįžti į praėjusią žiemą“, – šypsosi gamtos ženklus stebinti dzūkė.

Įspėja pasaugoti sveikatą

 Praėjusią savaitę su praūžusiu škvalu, kuris išvartė medžius, aptalžė medžių šakas, sugadino elektros tinklus, susidūrė ir moteris. „Kaip tik per šią vėtrą buvau Alytuje, tai išlipusi iš autobuso buvau vėjo ir lietaus nešama. Grįžtant atgal namo, keliai jau buvo sutvarkyti, tačiau vakar pamačiau, kad pakelėse be galo daug išvartytų pušų.

 Toks gamtos ženklas – labai retas, kad tokios stiprios pušys būtų išverstos vėjo. Suprantu, kai būna sausos, bet žalios... Tai pranašauja, kad padidės sergamumas, jis bus stipresnis. Kadangi išverstos stiprios, žalios pušys, tai reiktų pasisaugoti žmonėms, nes gali stiprūs asmenys labai sirgti, net mirti“, – įspėja Janina Janušauskienė.

 Tikina, kad metereologai suklydo Anot dzūkės, meteorologai ir dauguma kitų, stebinčių orus, kalbėdami apie šios žiemos prognozes klydo sakydami, kad šių metų žiema bus dar gražesnė ir šaltesnė nei praėjusi. „Žmonės ir meteorologai labai stipriai suklydo, nes kaip matot, aš buvau, iš tiesų, teisi. Medžiai, vandenys, paukščiai kartais pasako daugiau nei patys meteorologai, kurie sakė, kad ši žiema bus gražesnė ir šaltesnė. Šalčių galime sulaukti dar vasarį, o likęs sausis toks ir prabus, nes jau turime jo antrą pusę, todėl dienos ir toliau bus tokios permainingos. Toks oras nėra blogas, tačiau tas šlapdribos pojūtis nėra itin smagus“, – atvirauja Janina.


Urtė Paulauskaitė

Rekomenduojami video