Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiemos kompozicijos sode

Žiemos metu sode išryškėja daugelis detalių, kurių grožį anksčiau užgoždavo žydintys augalai. Žieminis sodas ypač nuostabiai atrodo giedromis šaltomis dienomis. Tokiu oru įvairių sodo elementų – gyvatvorių, sienų, mažųjų architektūrinių formų ir sodo skulptūrų – bruožai atrodo dar patrauklesni.

Dėmesį traukia medžių siluetai ir jų šakų sudėtingi rezginiai, šerkšno šluotelėmis padengtos dekoratyvinės žolės arba žolinių daugiamečių augalų žiedynai. Ryškūs žieminio sodo akcentai yra raudoni dekoratyvinės obels, šermukšnio arba gudobelės vaisiai.

Asmeninio archyvo nuotr.

Sodo apšvietimas tamsiu žiemos metu įgyja ypatingą reikšmę, norint sukurti vaizdo efektus: nukreiptą prožektorių šviesą, šviesos tinklelius, girliandas, fakelus mediniuose arba metaliniuose šviestuvuose, pastatytuose iš abiejų sodo takelių pusių.

Džiaugsminga žiemiška nuotaika turėtų pasitikti sodo svečius aikštelėje priešais sodo namą, prie sodo vartų ir priešais pagrindinį įėjimą į sodo namą. Šiai aplinkai papuošti galima panaudoti žemės pripildytus vazonus ir gėlių dėžes, kuriuose galima sukurti žiemines kompozicijas iš natūralių medžiagų su margaspalviais šventiniais burbulais ir kaspinais, visa tai apšviečiant norimu apšvietimu. Spygliuočių šakos, kankorėžiai, margaspalvės sedulos šakos, įmantrus šakotas kelmas ir sausos šakelės, ryškūs gudobelės, raugerškio ir erškėtrožės vaisiai, šiaudiniai burbulai ir žvaigždutės, riešutai – gamtoje galima surasti daugybę „ingredientų“ žieminėms sodo kompozicijoms kurti.

Flute Winter P1291283_edited-1 (1280x960)

Į apšiltintus kubilėlius galima pasodinti tam tikrų rūšių spygliuočių augalų ir kasmet vis kitaip papuošti žieminę sodo aplinką.

Namo sienos, statiniai ir tvoros taip pat „neatsisakytų“ žieminio papuošimo vainikais, girliandomis, medinėmis ir metalinėmis dekoracijomis.

Ant medžių galima pakabinti įdomesnių lesyklėlių ir žvaigždutės, širdelės ar eglutės formos maisto kąsnelių paukšteliams.

Asmeninio archyvo nuotr.

Ryškiai nudažytos rogutės, taburetės, slidės, pačiūžos ir kiti buities rakandai gali pasitarnauti kaip puikios dekoracijos žieminiame jūsų sode, tik reikia šiek tiek pafantazuoti.

Žieminis sodas yra tikrai nuostabus, jame visuomet slypi tam tikra paslaptis, o papildžius sodo aplinką keliais rankų darbo dekoratyviniais elementais, jis atsinaujins ir taps neįprastas.

 

Elena Matiukaitė

Rekomenduojami video