Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VMVT ragina atsisakyti grandine rišti gyvūnus

Artėjančios Švento Pranciškaus Asyžiečio arba Pasaulinės gyvūnų dienos proga, kuri švenčiama spalio 4 dieną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia visus prisijungti prie jau tradicija tapusių pamaldų už gyvūnų gerovę bei kitų renginių visoje Lietuvoje.  Šiemet VMVT visuomenei siunčia svarbią žinutę - „Ištiesk ranką, ne grandinę!“. Šiuo šūkiu gyvūnų gerovės specialistai tikisi atkreipti tos visuomenės dalies dėmesį, kuri gyvūną vis dar laiko “prie būdos rakinama signalizacija”, nejusliu daiktu.  Toks vis dar gajus archajiškas požiūris dažnu atveju gyvūną gali pasmerkti kančioms ar net žūčiai.

Kodėl „Ištiesk ranką, ne grandinę!“?

Deja, Lietuvoje vis dar pasitaiko atvejų, kuomet dažniausiai šunys, skambiai tituluojami geriausieji žmogaus draugai prie būdos laikomi pririšti sunkiai pakeliamomis, trumpomis grandinėmis. Taip laikomas gyvūnas dažniausiai neturi galimybės pasislėpti nuo saulės kaitros, blogų oro sąlygų. Kai kurie šeimininkai nepasirūpina net augintinių antkakliais. Šaltos metalinės grandinės trina kaklą ir netgi įauga į odą.

VMVT specialistai per pastaruosius kelis metus fiksavo bent šešis itin skaudžius atvejus, kuomet šunys buvo aptikti jau išsekę, negalintys pajudėti dėl apsisukusių grandinių aplink tvoras ar medžius. Kai kurie buvo palikti pririšti prie tvorų, vietoje atkaklių - apvyniotos grandinės. Keliais atvejais, dėl itin blogos gyvūnų būklės teko gyvūnus užmigdyti. Šiemet inspektorius taip pat sukrėtė atvejis vienoje Klaipėdos rajono sodyboje, kuomet buvo aptikti prie būdos itin trumpa grandine pririšti du šunys, vienas iš jų buvo negyvas. Kitą išsekusį nelaimėlį suspėta paimti į laikiną globą. Kai kuriais atvejais pakanka sugriežtinti tokių laikytojų kontrolę, įpareigojant juos pagerinti laikymo sąlygas gyvūnams, konsultuojant bei edukuojant. Inspektoriai kaip  problemą dėl netinkamo rūpinimosi gyvūnais dažniausiai įvardija elementarių žinių apie gyvūno poreikius trūkumą, perimtą blogą elgesį iš aplinkos.

VMVT visuomenei kelia klausimą – kodėl su deklaruojamu geriausiu žmogaus draugu yra vis dar elgiamasi kaip su didžiausiu priešu? Gyvūnų gerovės specialistai ragina aktyviau kalbėti apie gyvūną kaip apie juslią būtybę, kuris jaučia skausmą, alkį, šaltį - tam, kad žinia pasiektų tokio supratimo stokojančius. Skleisti ir kelti problemą plačiau: VMVT paruošė  ir į socialinį vaizdo klipą, kuriame kviečiama keisti požiūrį –  grandinės turėtų būti skirtos daiktams, bet ne gyvūnams saistyti. VMVT skatina visuomenę diskutuoti, aktyviai dalyvauti renginiuose bei kartu padėti plačiau skleisti žinią: “Ištiesk ranką, ne grandinę”!

Rekomenduojami video