Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilainiečių darže – milžiniškas moliūgas

Kėdainių žemė šiemet užaugino ne vieną daržovę rekordininkę. Jau rašėme ir apie didžiausią arbūzą, bulvę. Šį kartą mums paskambinęs skaitytojas Mykolas pasakojo, kad jo dukros darže išaugo dar neregėto dydžio moliūgas.

Pirmą kartą

„Rinkos aikštė“ aplankė savo skaitytoją Mykolą. Vyrą sutikome prie sandėliuko, kuriame jis ir laiko įspūdingo dydžio, net 40 kilogramų sveriančią daržovę.

„Man vienam ją net paridenti sunku. Pirmą kartą gyvenime užaugo toks moliūgas. Ir nieko nedarėme – nei laistėme, nei kokiom trąšom barstėme. Na, visiškai nieko nedarėme. Kaip sakoma, grynoj žemėj jis užaugo. Tiesą sakant, aš jį tik ridenau, moliūgas užaugo mano dukros Vaidos Petkevičiūtės darže“, – dėstė vyriškis.

Užaugino žemė

Vyras tikino, kad daržoves žmogui duoda žemė, o ne jis pats jas užaugina.

„Kaip galima sakyti, kad šį moliūgą užaugino kažkas, kažkoks žmogus? Aš esu įsitikinęs, kad jį užaugino motulė žemė. Argi tai netiesa? Pagalvokite. Mes tik sėklą į tą žemę įdėjome ir viskas. O daugiau ji savo mineralais ir kitais ištekliais ją užaugino. Tai, kad moliūgas toks didelis, manau, lėmė gera žemė ir geros sąlygos augti – šilta vasara. Per visą savo gyvenimą nesu tokio dydžio moliūgo matęs“, – dar kartą apžiūrėdamas įspūdingą daržovę pamąstė vyriškis.

Didžiausias – Radviliškyje

Tiesa, Lietuvoje fiksuotas ir absoliučiai didžiausias moliūgas, sveriantis 120,8 kg. Toks milžinas užaugo Radviliškio rajone. Sveriant moliūgą rekordininką teko paplušėti net keturiems vyrams, vos užkėlusiems 120,8 kilogramo ir 2,36 metro skersmens milžiną ant svarstyklių. Radviliškio rajone žemė moliūgams yra ypač palanki, nes antrąją vietą užimantis ir nuo rekordininko nedaug atsilikęs moliūgas atkeliavo iš to paties Radviliškio rajono. Ūkininkės išaugintas moliūgas svėrė 100,6 kilogramo.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video