Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vija – gargždiškių šeimos puošmena

Gargždiškių Sajauskų sodyboje prašalaitį pašėlusiu lojimu pasitinka spanielė Vija. Augintinė ištikimai saugo šeimininkų namus, kuriuose lepinama. Visgi susidraugavusi ji tampa tokia pat draugiška, kaip ir namiškiams.

Anksčiau Sajauskai turėjo ir kitą kilmingą šunelį – Džeko Raselo terjerę. Medžioklei skirta maža, judri augintinė galėjo įlįsti į mažiausią urvelį ir ištraukti grobį. Bet medžioklėje ji niekada nedalyvavo, tik šunų parodose atstovavo savo veislei. Deja, numylėtinė nugaišo. Dabar namų puošmena, šeimos džiaugsmas – spanielė Vija. Pasak Vytauto Sajausko, tai irgi medžioklinis šuo, puolantis į vandenį pargabenti nušautą antį. Jau dešimtmečio sulaukusi spanielė aktyvi, žaisminga, smalsi. Meili rusvaplaukė Vija – tik namų puošmena.

Ji – ištikimiausia dukros Juditos draugė. Mergina studijuoja viename Olandijos universitete, šiuo metu nuotoliniu būdu. Išvykus tėvams į darbą, namuose lieka dviese – Vija nesitraukia nuo Juditos. „Smagu, kad mane palaiko studijuojant psichologiją“, – juokavo mergina.

Spanielė mėgsta žmonių bendrystę – vienatvės neištveria. Uždaryta kambaryje nepaliaujamai loja, draskosi, kol neatidaro durų. Specialistai tvirtina, jog temperamentingiems spanielių veislės šunims reikia auklėjimo ir socializacijos. Auklėti Viją tenka Daivai Sajauskienei: augintinė žino, ko gali tikėtis iš kiekvieno šeimos nario. Vija šeriama šunų ėdalu, mėgsta daržoves, vaisius. Bet susėdus prie stalo, visada taikosi nugvelbti skanėstą arba to maldauja žvilgsniu. Tik ne Daivos, nes žino, kad nesulauks.

Nukarusios, apžėlusios spanielės ausys, kojos – išskirtinis šios veislės bruožas. Bet kai susivelia, daug vargo šukuoti, tvarkyti.

Daiva pastebėjo, jog skirtingų veislių šunys turi specifinius ne tik išvaizdos, bet ir charakterio bruožus. Anot jos, Džeko Raselo terjeras savarankiškesnis, mažiau reiklus ir priežiūros reikalaujantis. Vijai reikia nuolatinės priežiūros ir dėmesio. „Jeigu apsisprendi namuose auginti gyvūną, tai privalai susitaikyti su viskuo ir juo rūpintis“, – kalbėjo D. Sajauskienė.

 

Virginija LAPIENĖ

Autorės nuotr.

Rekomenduojami video