Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vieni gyvūnų atsikrato, kiti priglaudžia ir svetimus
Socialinėje erdvėje Biržų grupėje vis dažniau pasirodo gyvūnėlių mylėtojų skelbimai apie rastus kačiukus ar šuniukus. Prieš kurį laiką žmonės pasidalino nuotrauka, kurioje kelyje link vieno Biržų rajono kaimo bėgioja kalytė su keliais šuniukais. Būtų sunku patikėti, kad kažkieno augintiniai taip ėmė patys ir paklydo... Apie situaciją dėl beglobių gyvūnėlių Biržų rajone kalbėjomės su gyvūnų globos organizacijos ,,Mažas draugas‘‘ vadove Anželika Jaškuviene.

Taupo sterilizavimui ir pyksta

A. Jaškuvienė pasakojo, kad pagrindinė priežastis, dėl ko gyvūnų prieglaudos yra perpildytos – nepakankamas žmonių rūpinimasis savo augintiniais. Sakė, kad didžiausia problema yra jų nesterilizavimas, nes tada gyvūnų atžalų skaičius tampa nekontroliuojamas ir vis didėja. Žmonės šiai paslaugai pinigų gaili, todėl pasilieka augintinį, kuris ir toliau vedasi mažylius. Su kačiukais, pasak A. Jaškuvienės – taip pat, jų žmonės stengiasi atsikratyti dar dažniau negu šuniukų. -Būna, kad žmonės paskambina ir paprašo priglausti gyvūnėlį. Bet prieglauda yra perpildyta ir mes ne visada turime vietos. O tada ant mūsų pyksta, barasi, kad nepriimame. Arba jeigu randame apleistus, grandinėmis pririštus gyvūnus ir juos paimame, šeimininkai labai pyksta, -kalbėjo A. Jaškuvienė.

Globoti duoda ne kiekvienam

Paklausus, ar žmonės, kurie nori pasiimti gyvūnėlį iš prieglaudos, turi atitikti kažkokius reikalavimus, A. Jaškuvienė kalbėjo: -Žmonės pildo anketas, mes su jais kalbamės. Kiekvienam norinčiam, gyvūnėlio neatiduodame. Vien tik norėti – nepakanka, reikia ir mylėti, ir galėti augintiniu pasirūpinti. Pokalbio su žmonėmis metu, daug kas ir paaiškėja. Mums svarbiausia ne kiekybė, o kokybė: nesiekiame kuo daugiau benamių atiduoti globėjams, o norime, kad gyvūnai patektų pas gerus žmones, kurie tikrai jais pasirūpins. A. Jaškuvienė džiaugėsi, kad globos organizacija bendradarbiauja su Suomija. Šuniukai, kurių niekas nenori priglausti iškeliauja ten, nes suomiams jų trūksta. Globos centro vadovė pasakojo, kad lietuviai labiau nori sveikų ar net veislinių šuniukų, o sergančius priglaudžia tik retas.

Senjorai linkę nepasverti galimybių

,,Mažas draugas‘‘ vadovė pasakojo, kad mažų augintinių dažnai pageidauja pagyvenę žmonės, bet prieglauda į juos žiūri atsargiai. -Viena iš dažniausių gyvūnų atsikratymo priežasčių yra nesugebėjimas jais pasirūpinti. Su augintiniais reikia užsiimti, neužtenka vien tik pamaitinti, jie nori ir žaisti ir bėgioti, o vyresniems žmonėms dažnai to padaryti nebeleidžia suprastėjusi sveikata. Tačiau pasitaiko, kad senjorai skambina ir prašo gyvūnėlio, bet iš savo patirties žinome, kad po kelių metų jie vėl prašys, kad juos priglaustume. Todėl su vyresnio amžiaus žmonėmis esame atsargūs,- kalbėjo A.Jaškuvienė.

Savanorių netrūksta

Gyvūnų globos organizacija ,,Mažas draugas‘‘ kol kas savo prieglaudos dar neturi, bet ruošiasi įsigyti. Organizacija Biržuose ir Panevėžyje turi savanorius, kurie laikinai priglaudžia gyvūnėlį iki kol bus atrasti naujieji šeimininkai. A. Jaškuvienė džiaugėsi, kad Biržuose savanorių netrūksta, bet sakė, kad yra daug žmonių Biržų rajone, kurie masiškai nori atsikratyti savo kačių. Organizacijos vadovė pasakojo, kad dauguma žmonių neabejingi beglobiams gyvūnams, dalinasi jų nuotraukomis internete, aukoja beglobiams maisto ir kitų reikalingų daiktų. Biržiečiai taip pat prisideda prie jų gerovės. A. Jaškuvienė globos organizaciją įkūrė prieš daugiau nei 5 metus. Paklausta, kodėl nori padėti gyvūnėliams, moteris kalbėjo: -Meilę gyvūnams jaučiau nuo mažens. Man gera, kai galiu dovanoti džiaugsmą žmonėms, kada jie pasiima globoti šuniuką ar katytę, o tuo pačiu galiu padėti ir patiems gyvūnėliams. Tiesiog yra gera daryti gera.
  Birutė PETKEVIČIŪTĖ
Rekomenduojami video