Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vėzdūnė - puikus augalas namų orui valyti

Vėzdūnės (britai ją vadina „taikos lelija“) yra labai mėgstami kambariniai augalai, tačiau, keičiantis orams, jie atrodo gana apgailėtinai. Kambarinių augalų ekspertas atskleidžia, kodėl jūsų augalo lapai vysta ir ruduoja.

Vėzdūnės arba spathiphyllum yra populiarus kambarinis augalas, dažnai pastebimas biuruose ir namuose. Augalas pasižymi savo oro valymo savybėmis, gali padidinti namų drėgmės lygį bei palengvina kvėpavimą. Tvirtinama, kad augalas taip pat sugeria pelėsių sporas, kurios gali sukelti alergiją. Augalas ne tik turi naudos sveikatai, bet ir gražiai atrodo savo vešliais žaliais lapais ir subtiliais baltais žiedais. Tačiau vėzdūnės, kaip ir daugelis kitų kambarinių augalų, gali atrodyti šiek tiek nuliūdusios, kai keičiasi oras ir jei jos nėra tinkamai prižiūrimos. Tai dėl netinkamo laistymo ir nepakankamos saulės šviesos, rašo express.co.uk.

 Pasidalino vėzdūnių priežiūros patarimais

Kambarinių augalų ekspertė Eileen iš „The Home Depot“ pasidalino vėzdūnių priežiūros patarimais. Ji taip pat papasakojo, kodėl jūsų augalo lapai gali būti „suvytę“ arba „rudi“. Eileen sakė: „Vėzdūnės yra vienos iš populiariausių ir lengvai prižiūrimų kambarinių augalų. Jos turi gražią, sodrią tamsiai žalią lapiją ir gražius baltus šaukšto formos žiedus. Tai puikus augalas jūsų namų orui valyti.

Vėzdūnėms geriausiai tinka silpnas apšvietimas, todėl laikykite ją kambaryje, kuriame nėra tiesioginių saulės spindulių. Jei augalas bus veikiamas tiesioginių saulės spindulių, jis gali nuvysti, o lapai paruduoti“. Kita priežastis, dėl kurios augalo lapai atrodys lyg nuvytę, tai dažnas laistymas ‒ šiam augalui labai kenkia tiek nepakankamas, tiek per dažnas ar per gausus laistymas.

Vėzdūnių žemė turi būti drėgna

Eileen toliau paaiškino: „Vėzdūnių žemė turi būti drėgna, laistykite maždaug kartą per savaitę, bet neperlaistykite. Nors jos gali iškęsti trumpus nelaistymo laikotarpius, tačiau lapai gali nudžiūti. Laimei, vėzdūnės ant jūsų ilgai nepyks, jei jas tinkamai palaistysite.

Žali augalo lapai taip pat gali paruduoti, jei trūks drėgmės. Laimei, galite tiesiog nupjauti lapus bei augalą apipurkšti, ir jo būklė pagerės“. Eileen pridūrė: „Tiesiog nupjaukite parudavusią augalo dalį, purkškite jį kelis kartus per savaitę arba įdėkite į padėklą su žvyru. Tada pripilkite šiek tiek vandens ir padėkite vazoną su augalu“.

Rekomenduojami video