Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Verta dauginti patiems

„Ar galiu dabar pasidauginti juodųjų serbentų? Girdėjau, kad, prikarpius šakelių ir sukišus į žemę, jos greitai išleidžia šaknis“, – teiraujasi Augustė iš Telšių.

Atsako agronomė Joana Giedraitytė.

Juoduosius, raudonuosius ir baltuosius serbentus, taip pat kai kurių veislių agrastus galima dauginti žaliaisiais arba sumedėjusiais auginiais.

Žalieji auginiai lengviau šaknijasi, bet juos prižiūrėti daug sudėtingiau. Kad jie neišdžiūtų ir išaugintų šaknis, reikia palaikyti pastovią oro drėgmę, įrengti specialų dirbtinį rūką arba negausiai laistyti bent kelis kartus per parą.

Juodųjų serbentų labai lengva pasidauginti. Jų auginius reikia pjauti nuo gerai augančių vienmečių šakų. Auginiai iš nulinių (pakaitinių) stiebų šaknijasi blogiau. Nupjautos šakos sukarpomos 15–20 cm ilgio auginiais, kuriuos galima sodinti rudenį arba pavasarį. Geriau šaknijasi ankstyvą rudenį (rugsėjo – spalio mėn.) pasodinti auginiai, bet verta pabandyti tokiu būdu pasidauginti serbentų ir pavasarį. Jų šaknijimąsi galima pagerinti pamerkus auginius 1 parai į 0,02–0,025 proc. (200–250 mg litrui vandens) heteroauksino tirpalą.

Visi auginiai sodinami į gerai paruoštą purią ir puveningą dirvą, šiek tiek įstrižai, kad jų apatinė dalis neatsidurtų per daug giliai. Pasodinti auginiai mulčiuojami durpėmis arba kita medžiaga. Būtina pridengti orui pralaidžia daržo danga ir stebėti, kad auginiai nuolat būtų drėgnoje žemėje.

Rekomenduojami video