Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VDU Kauno botanikos sode - Azijos drugių dienos

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodo Tropinių drugių parodoje vienas paskui kitą iš lėliukių ritasi Tailando, Malaizijos, Filipinų drugiai. Eksponuojama daugiau kaip 10 rūšių, apie 60 drugių.

Botanikos sodas skelbia, kad parodoje prasidėjo Azijos drugių dienos. Pristatydami parodą, jos organizatoriai primena, kad įspūdingiausiu eksponatu galima laikyti vieną didžiausių pasaulio drugių laikomą milžiną Attacus atlas. Pietryčių Azijos tropiniuose ir subtropiniuose miškuose gyvenantis naktinis drugys, trumpai vadinamas atlasu, žvilgsnį patraukia ne tik savo dydžiu (sparnų plotis gali siekti net iki 25 cm), bet ir išraiškinga forma, sodriomis rudomis spalvomis. Jo įspūdingų sparnų kraštuose galima įžvelgti gyvatės galvos raštą - taip drugiai saugosi nuo plėšrūnų. Šie šilkverpiai, išsiritę iš lėliukės, nesimaitina ir gyvena vos kelias dienas, todėl atlasai - labiausiai trumpaamžiai parodos eksponatai.

Tikru apsimetinėjimo meistru galima vadinti kitą parodos eksponatą - Kallima inachu, - suglaudęs sparnus, šis melsvas bei oranžinis drugys tobulai primena sudžiūvusį lapą su koteliu ir netgi siūbuoja, imituodamas vėjyje plazdančio lapelio judėjimą. Nedideli ir vikrūs Hypolimnas bolina žavi melsvomis, spindinčiomis dėmėmis ant sparnų. Dėl paslaptingo mėnuliško švytėjimo jie dar kartais vadinami mėlynaisiais Mėnulio drugiais.

Netrūksta ir vikrių skrajūnų. Vienas tokių yra iš miškingų Pietryčių Azijos vietovių kilęs Parthenos sylvia violaceae melsvai violetiniu tigro raštu. Tuo tarpu juosvi baltu ir raudonu raštu išmarginti drugiai Papilio lowi skrydžiu primena kolibrį. Jų vikšrai mėgsta citrinmedžių lapus, o patys drugiai vaišinasi įvairiausių žiedų nektaru. Akinančiai ryškiomis žaliomis dėmėmis juodų sparnų fone žavi aktyvūs ir gerai skraidantys Graphium agamemnon - dažni savo tėvynėje, jų pasitaiko netgi miestuose.

Vieni parodos eksponatai nuo plėšrūnų saugosi apsimetinėdami gyvatėmis ar lapais, kitų ginklu tampa nuodai. Nuodingų junginių savo sparneliuose oranžiniais galais turi Hebomoia glaucippe, o vienas populiariausių eksponatų drugių parodose - Idea leuconoe nuodingas tiek pats, tiek jo vikšrai.

Tropinių drugių paroda, kviečianti iš niūraus rudens bent akimirkai pasinerti į žaliuosius tropikus, VDU Kauno botanikos sode veiks iki pat metų pabaigos, teigiama Botanikos sodo pranešime. Gruodį parodos lankytojų lauks Pietų Afrikos drugiai.

Rekomenduojami video