Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vasarą primenančios kambarinės gėlės

Šaltąjį metų sezoną galima paįvairinti vasarą primenančiais kambariniais augalais. Jei tinkamai pasirinksite augalus, jie žydės visą žiemą, tereikės paisyti kelių taisyklių. Gėles reikėtų patręšti. Tam geriausiai tiks sausos trąšos (lazdelių forma), kurių užtenka net trims mėnesiams. Nepamirškite teisingai laistyti, nes dauguma žydinčių augalų nemėgsta perliejimo. Vazonus su gėlėmis statykite kuo arčiau langų, kad augalai gautų daugiau šviesos.

Sanpaulija

Sanpauliją labai lengva prižiūrėti, tad ji puikiai tiks pradedantiesiems, nieko neišmanantiems apie kambarinių augalų priežiūrą. Pagrindinės sanpaulijų auginimo sąlygos – drėgmė ir netiesioginė šviesa. Gamtinių sanpaulijų spalvų spektras labai ribotas: mėlyna, rožinė, balta. Sanpaulijas laistykite po truputį, vazono dugną pamerkdami į vandenį.

Sanpauliją

Raudonžiedė kalankė

Raudonžiedė kalankė išaugina žvaigždiškus, šiltomis spalvomis pasidabinusius žiedus ir žydi 6–8 savaites. Kalankės pakenčia sausą orą, tačiau netoleruoja užmirkusio substrato. Jas vertėtų tręšti sukulentams skirtomis trąšomis. Kalankėms peržydėjus patrumpinami stiebai, taip augalas skatinamas šakotis. Žiediniai pumpurai vėl užsimezga, kai dienos trukmė yra trumpesnė nei 12 valandų.

Gausiažiedis stefanotis

Šis augalas džiugins ne tik dailiais žiedeliais, bet ir maloniu, neįkyriu aromatu. Svarbiausia parišti krentančius stiebus su žiedais ir naudoti žydinčioms gėlėms skirtas trąšas. Gausiažiedį stefanotį laikykite ant šviesios ir šiltos palangės, laistykite kas tris dienas. Žiedams nužydėjus patariama laistyti rečiau, kad augalas atsigautų.

Indinis rododendras

Indinis rododendras žydi nuo rugsėjo iki birželio, žiedai skleidžiasi apie mėnesį. Vasarą augalai ilsisi, o po to vėl pražysta.Žiedų spalvos: rožinė ir jos atspalviai, raudona, balta.Rododendrai tręšiami azalijoms skirtomis trąšomis.Šiems augalams reikia vėsaus oro (12–15 laipsnių) ir drėgno substrato. Vazono šonuose patariama padaryti papildomų skylučių, kad augalo šaknys gautų daugiau oro. Nuolat laistykite ir purkškite vandeniu.

Persinis ciklamenas

Persinis ciklamenas žydi nuo spalio iki kovo. Nykštukinės veislės, kaip ir gausiažiedės, išaugina daug žiedų (baltų, rožinių, violetinių, dvispalvių). Ciklamenai mėgsta drėgmę ir žydintiems augalams skirtas trąšas. Jie gerai jaučiasi vėsioje (12–15 laipsnių) patalpoje.Žydinčius ciklamenus laistykite reguliariai, tačiau nepamirškite, kad reikia nupilti vandens perteklių.

Persinis ciklamenas

Kalėdinis kaktusas

Kalėdinis kaktusas įstabus tuo, kad žydi per gražiausias metų šventes. Jis asocijuojasi su džiaugsmu ir namų jaukumu. Jeigu gerai prižiūrėsite augalą, jis žiedais džiugins iki pat pavasario. Tikinama, kad šis kaktusas geriausiai auga pakabinamuose vazonuose. Kalėdinį kaktusą laikykite ne itin šiltame kambaryje arba apšiltintame balkone. Laistykite kas 3–4 dienas.

Begonija

Begonija labai mėgsta šilumą ir drėgmę, todėl tiesiog apipurkšti neužtenka. Prie begonijos patartina laikyti talpą su vandeniu. Begoniją reikia reguliariai tręšti ir laikyti aukštesnėje nei 18 laipsnių temperatūroje, kitaip ji prastai žydės.Begoniją laikykite ant palangės su išsklaidyta saulės šviesa, nes kuo daugiau tiesioginių saulės spindulių, tuo labiau džiūsta ir spalvą praranda žiedai.Laistykite kas dvi dienas.

Pelargonija

Pelargonija – nereikli gėlė,žydinti beveik ištisus metus. Pelargonijas laikykite ant šiltos palangės ar kambaryje, kuriame yra pakankamai šviesos, kitaip jos pradeda gelsti. Laistykite kas tris dienas.

Pelargonija

Kolerija

Kolerija už šilumą ir drėgmę atsidėkos pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Ši gėlė atrodo tikrai išskirtinai.Kolerijos labai mėgsta lengvą ir maistingą dirvą, todėl jas būtina tręšti. Apipurkšti nepatariama, kad augalas nežūtų. Kolerijas laikykite šiltai, laistykite kas kelias paras.

Japoninė kamelija

Japoninė kamelija laikoma kaprizingu augalu, tačiau jeigu laikysitės kelių taisyklių, jos priežiūra nebus sudėtinga. Šis augalas nemėgsta šilumos (žydėjimo temperatūra – 15 laipsnių). Įprastoje kambario temperatūroje(18–20 laipsnių) laikoma japoninė kamelija gali numesti visus pumpurus. Pagrindinės kamelijos auginimo sąlygos – rūgšti žemė, nuolat palaikoma drėgmė ir išsklaidyta šviesa. Jei oras per sausas,dailaus žydėjimo taip pat galite nesulaukti. Kamelijas laikykite ant vėsios palangės ar balkone, laistykite kas kelias paras.

Tinkama temperatūra kambariniams augalams

• Hortenzijoms, pelargonijoms, fuksijoms ir mirtoms žiemą labiausiai tinka vėsios patalpos (ideali temperatūra – 5–8laipsniai);

• Sukulentams labiausiai tiks sausos ir vėsios patalpos(ideali temperatūra – 10laipsnių);

• Agavos ir kambariniai klevai puikiai jaučiasi patalpose, kurių temperatūra siekia 12–16laipsnių;

• Šiek tiek aukštesnė (12–18laipsnių) temperatūra tinka jazminams, fikusams ir kinrožėms;

• Amazonės lelija, karališkoji begonija, margenis, maranta ir sanpaulija labai mėgsta šilumą, tad idealiai tiks 18–25laipsnių temperatūra. Šias gėles žiemą geriausia statyti kiek toliau nuo langų.

Petras Klimas

Rekomenduojami video