Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaikų darželio kieme – kaimiška sodyba

Pramonės mikrorajone esančio vaikų lopšelio-darželio ,,Vaikystė“ kieme neseniai atsirado unikali, kaimą primenanti erdvė.

Lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė Jolita Čepelionienė pasakojo, kad edukacinėje-pažintinėje erdvėje „Kaimiškoji sodyba darželyje“ žydi gėlės, auga vaiskrūmiai ir medžiai. Yra net ir gyvulių ūkis.

Praėjusią savaitę vyko šios erdvės atidarymo šventė.

Joje būta morkų rovimo, bulvių kasimo, obuolių skaičiavimo, vabaliukų paieškos ir daug kitų aktyvių veiklų.

„Šiuolaikiniai vaikai naminius gyvulius dažniau pažįsta iš knygų ar kompiuterinių žaidimų. Dalis mieste užaugusių mažųjų niekada nėra gyvai matę karvės, kiaulės, arklio, kalakuto, ožkos, triušio ar avies...“ – apie tai, kodėl gimė toks sumanymas, pasakojo įstaigos direktorė J. Čepelionienė.

Pasak jos, kaimiška sodyba darželio kieme atsirado ne iš karto. Prieš trejus metus jų įstaiga pasirinko sveikatai palankaus vaikų maitinimo kryptį, įrengė daržovių ir vaistažolių lysves. Šiltnamį pavyko laimėti, o obelaičių, kriaušaičių gavo dovanų. Vaikai, net patys mažiausi, nuo pasėtos sėklytės augino, prižiūrėjo augalus, o dabar jau skina derlių.

Direktorė pasakojo, kad mokytoja Asta Gotovtienė subūrė veikloms tėvelius ir parengė paraišką Ukmergės rajono savivaldybės organizuotam konkursui „Ukmergė moka mokytis“, kuris skirtas skatinti šiuolaikinių mokymosi metodų taikymą ir inovacijų diegimą ugdymo įstaigose. 

Projektas laimėjo pagrindinį – 1 000 eurų – prizą.

Ledai pajudėjo – suburta komanda ėmėsi darbo...

Dabar kaimiškoje sodyboje stovi gyvenamasis namas, yra gardelis gyvuliams, šuns būda, bus šulinys, gėlių klombos, kuriose žydi mūsų močiučių auginti augalai, bičių avilys, vabalų viešbutis,  šiltnamis, daržiukas, sodas... Sodybą juosia tvora su dailiais varteliais. 

„Manau, kad ji bus lengvai pasiekiama ir kitų darželių vaikams, nes ji puikiai tinkama edukaciniams užsiėmimams, šventėms“, – pasakojo J. Čepelionienė.

,,Kaimiškoji sodyba darželyje“ – pirma tokio tipo edukacinė erdvė rajone.

Rekomenduojami video