Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Užkonservuotos“ pelargonijos kitąmet bujos

Ruduo, tačiau gėlių augintojams darbai nesibaigia: puikus metas ne tik pasidžiaugti rudeninių gėlių kompozicijomis, bet ir ruoštis kitų metų sezonui. Gėlių augintoja Sandra Stanislavičė pasidalijo patarimais, ką nuveikti šį rudenį, kad pavasarį džiaugtumėtės įspūdingais gėlynais.

Pasirūpinkite pelargonijomis „Jau kelerius metus naudoju puikiai pasiteisinusią pelargonijų „konservavimo“ ir laikymo maišuose priemonę. Žinau, kad ne visiems iškart pavyko, bet svarbu bandyti ne vieną kartą“, – pasakojo S. Stanislavičė.

 Orams atvėsus iki +2–+5, pats laikas ruošti pelargonijų šaknis žiemai.

 1. Išrauname pelargonijas. Stenkitės, kad šaknys nebūtų sausos, bet ir neturi būti šlapios. Pirmu atveju šaknys per daug perdžius ir neperžiemos, antruoju – supus.

 2. Nupjauname viršutinę dalį, paliekame tik sprindį kamieno, šaknis su visais stiebais sudėkite į maišą ir stipriai užriškite, stenkitės maiše nepalikti oro, padarykite vakuumą – toks metodas vadinamas augalų „konservavimu“.

3. Kai nelieka oro ir deguonies, augalas apmiršta, nustoja vegetuoti, gyvybę palaiko tik drėgnos šaknys, o maišas neleidžia drėgmei iš šaknų garuoti. Maišus su pelargonijų šaknimis laikykite patalpoje, kurioje temperatūra siekia 0–+5 laipsnius. Laikysite žemesnėje – šaknys peršals ir žus, laikysite aukštesnėje, nei +10 laipsnių, ims dygti ūgliukai. Šaknis budinti galėsite kovo mėnesį.

 Žiemai ruošiamos ir begonijos Jei vasarą tręšėte, laistėte, prižiūrėjote begonijas, šios netaps vienmetėmis, nes, augdamos ir gaudamos visų reikiamų medžiagų, žemėje ar vazonuose užsiaugino gumbų.

Kaip išsisaugoti begonijas kitiems metams?

 Sulaukiate pirmųjų šalnų. Nekaskite begonijų, kol lauke dar pliusinė temperatūra. Kuo ilgiau ji pabus žemėje, tuo geriau subręs gumbas. Jei jau apšalo žiedai ir lapai, tada begonijas raukite lauk, pašalinkite šaknis, ieškokite gumbo ar gumbelio prie stiebo. Pašalinkite švariu peiliu stiebo likučius nuo gumbo, gumbus palikite apdžiūti teigiamoje temperatūroje. Išdžiūvusius gumbus dedu į vokus, rašausi spalvas ir sandėliuoju šalia visų sėklų pakelių.

Tulpės vasarį – įmanoma

„Kad svogūninės gėlės pražystų, reikia dviejų-trijų mėnesių jų pašaldymo. Galėčiau sodinti į vazonus ir išnešti į garažą, bet jei nebus vėsesnės temperatūros, tulpės gali tinkamai nesubręsti, šiltoje patalpoje užauginti tik lapus“, – dalijosi vilnietė. Pernai jai liko „Angelique“ veislės pilnavidurių tulpių, tad sausas sudėjo į indelį nuo salotų ir du mėnesius laikė šaldytuve, daržovių skyriuje.

„Sausio 4 dieną svogūnėlius ištraukiau, pamačiau, kad kalasi šaknys, pamirkiau kalio permanganato tirpale ir į vazoną pasodinau 5 svogūnėlius. Pastačiau ant palangės, kur laikosi +16–+18 temperatūra. Laisčiau, priklausomai nuo drėgmės poreikio. Vasario 8 jau turėjau žydinčią puokštę! O vasario 14 jau ji beveik baigė peržydėti. Vadinasi, šiais metais sodinsiu savaite vėliau, kad Valentino dienai turėčiau nuostabią tulpių puokštę“, – rašė S. Stanislavičė.


Rekomenduojami video