Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už kenksmingus dūmus iš kamino atsakys daugiau kaip 80 pažeidėjų

Pasibaigusios aplinkosauginės akcijos „Kaminukas" duomenimis, šiemet per intensyviausią šildymo sezono mėnesį šalyje nustatyti 85 oro taršos atvejai. Tai dvigubai mažiau pažeidimų, nei buvo nustatyta pernykštės akcijos metu. Pažeidėjams skirta 3608 eurų baudų.

Jau tradicine tampančios akcijos „Kaminukas" tikslas - mažinti oro taršą iš šildymo įrenginių ir užkirsti kelią neteisėtam atliekų deginimui. Šiemet ji prasidėjo sausio 6 d. ir tęsėsi iki vasario 15 d. Visų regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai tikrino, kaip jų prižiūrimose teritorijose eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas.

Nors atliekas deginti griežtai draudžiama, deja, pasitaiko atvejų, kai kurui naudojama dažyta ir kitaip apdirbta mediena, baldų gamybos atliekos, seni langai, laminuotos plokštės. Jas deginant į aplinkos orą išsiskiria kenksmingos medžiagos.

Aplinkosaugos pareigūnai pasirinktinai tikrino, ar nedeginamos atliekos transporto priemonių remonto dirbtuvėse, garažų bendrijose, baldų gamybos ir medžio apdirbimo įmonėse, individualių namų rajonuose. Jie surengė per 300 reidų, patikrino 1368 objektus.

Rekomenduojami video