Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Truskavoje sparčiai daugėja nemokamų įrankių

Kėdainių rajono Truskavos miestelyje tarp gyventojų bei atvykstančiųjų labai išpopuliarėjo labai paprastos, bet tvirtos vakarų tradicijos. Mietelyje esančiose kapinėse žmonės jau daugiau nei metus dalijasi įrankiais, kitu inventoriumi, kuriuo gali prireikti tvarkant artimųjų kapus. Ir kas svarbiausia – įrankių niekas nevagia, atvirkščiai – jų prabėgus metams tik daugėja. Šiemet seniūnija įrengė net du papildomus stovus ir įrankių kabyklas.

Idėja prigijo

Truskavos miestelio kapinėse dar pernai buvo pastatytas stovas, ant kurio buvo sukabinti kibirai, laistytuvai, grėbliukai, kastuvėliai, kauptukai ir kiti įrankiai bei įnagiai, kuriais galėjo pasinaudoti kiekvienas žmogus, atėjęs aplankyti artimųjų kapų. Pasirodo, ši puiki idėja miestelyje ne tik puikiai prigijo, bet ir įgauna pagreitį.

„Atvažiuoju šiemet aplankyti artimųjų kapo, o ten dar du papildomi įrankių stovai pastatyti. Juk pernai buvo tik vienas. Ir prikabinta visko – ir įrankių, ir laistytuvų. Žodžiu, visko, ko reikia. Tai labai patogu tiems, kurie atvyksta artimųjų kapų lankyti iš toliau. Kaip ir aš atvažiuoju iš Kėdainių. Labai graži tradicija Truskavoje, labai puiki seniūno idėja, kuri tikrai pasiteisino. Labai jam dėkojame“, – kalbėjo iš Okainėlių kaimo kilusi, dabar Kėdainiuose gyvenanti Genovaitė Vaicekauskienė.

Skandinaviška idėja

„Šią idėją parsivežiau iš Švedijos. Ten taip jau seniai daro. Tai nusprendėme ir mes taip padaryti. Ir pasiteisino. Žmonės ateina, pasinaudoja įrankiais ir padeda atgal. Nebereikia jų tempti iš namų ir vėl į namus, viskas yra kapinėse ant specialių stendų, kuriuos įrengė seniūnija“, – pasakojo idėjos autorius ir iniciatorius Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza.

Įrankių daugėja

Atrodo, nesaugomi įrankiai ir įnagiai yra puikus grobis ilgapirščiams, tačiau jų čia nėra – įrankiai nevagiami, atvirkščiai – jų tik daugėja.

„Įrankius parūpino seniūnija. Nedingsta tie įrankiai, o atvirkščiai – jų daugėja. Gyventojai, ar žmonės, atvykę aplankyti artimųjų kapų, juos palieka. Tuomet atvažiavę kitąsyk jie vėl gali jais pasinaudoti. Taip pat gali pasinaudoti ir kiti žmonės. Gali naudotis visi“, – pabrėžė Truskavos seniūnas.

 

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video