Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tarp populiariausių keturkojų vardų – Luna, Simba, Bela

Į gyvūnų augintinių registrą įregistruojamų kačių ir šunų skaičius per metus išaugo net 2 kartus.

Šis augimas siejamas su pernai įsigaliojusiu privalomuoju gyvūnų ženklinimu ir registravimu valstybiniame Gyvūnų augintinių registre.

„Net ir prieš tai augintinių skaičius sparčiai augo dėl pandemijos. 2021 m. buvo įregistruoti 46 473 šunys ir 25 796 katės“, – sako Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vyriausioji specialistė Daiva Miliauskienė.

Pasak jos, statistiškai augintinių registravimas suaktyvėjo dar 2021 m. balandį, o gegužę, palyginus su pirmaisiais metų mėnesiais, padvigubėjo – tuomet registruota net per 5 tūkst. šunų ir per 2 tūkst. kačių.

Pagal įstatymo pataisą ženklinti privaloma šeškus, kates ir šunis, tačiau kačių bei šunų ir toliau išlieka daugiausia šalyje. Specialistė taip pat pateikia populiariausius 2021 m. augintinių vardus.

Populiariausias pernai katėms duotas vardas buvo Luna. Jis duotas 337 murklėms. Simba buvo pavadintos 297, Maja – 165 , Pūkiu – 158, Murka – 153 katės.

Populiariausias šuniui duotas vardas pernai buvo Bela. Jis duotas 658 šunims. Vardas Luna duotas 526, Pupa – 375, Maja – 357, Arčis – 293 šunims.

Gyvūnų registre daugiausia yra mišrūnų, o po jų – vokiečių aviganių, vokiečių nykštukinių špicų, Jorkšyro terjerų, cvergšnaucerių, Labradoro retriverių. Populiariausios kačių veislės: britų trumpaplaukės, Meino meškėnai, Bengalijos katės, škotų stačiaausiai, sfinksai.

Draudikų duomenimis, lietuviai ne tik pradėjo auginti daugiau naminių gyvūnų, bet ir vis labiau rūpinasi tinkama jų priežiūra. Augintinio draudimo poreikis per pastaruosius dvejus metus išaugo daugiau nei dvigubai.

„2021 m. šeimininkai kreipėsi dėl įvairių gyvūnų negalavimų: ūmaus kepenų nepakankamumo, apsinuodijimo, šlapimo takų uždegimo, infekcinių, virusinių ligų ir įvairių traumų, kurių gydymas gali atsieiti net 300–600 eurų“, – sako draudimo bendrovės „If“ privataus turto draudimo produkto vadovas Tomas Sinkevičius.

Anot jo, dažniausios gyvūnus užklupusios negandos, nepriklausomai nuo rūšies, yra gastritas ir apsinuodijimas, kurių registruojama bent keletas per dieną, o po švenčių šis skaičius paprastai išauga.

Draudimo bendrovės „If“ statistika rodo, kad šunys yra ne tik dažniau registruojami, bet ir tris kartus dažniau draudžiami nei katės.

Žmonės dažniau draudžia šių veislių šunis: Labradoro retriverius, vokiečių aviganius, vengrų trumpaplaukius pointerius, samojedų šunis, Jorkšyro terjerus ir mišrūnus. Dažniausiai draudžiamos katės yra britų trumpaplaukės, Meino meškėnai, škotų nulėpausės, Abisinijos katės, sfinksai ir mišrūnės.

Pagal įstatymo pataisą iki 2022 m. gegužės 1 d. paženklinti ir užregistruoti turi būti visi augintiniai, gimę iki jos priėmimo datos, o gyvūnai, gimę jau įsigaliojus šiai pataisai, privalo būti paženklinti per keturis mėnesius nuo gimimo.

Rekomenduojami video