Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Talaluškų šventė džiugina jau ketvirtus metus

Birželio 30 d. Valų bendruomenės namuose jau ketvirtą kartą susirinkusiuosius džiugino talaluškų šventė, kuri dažno jau vadinama tradicine.

Šiemet šventė pavadinta „Kas kam rūpi ant liežuvio tupi“. Juk talaluškos – humoristinės lietuvių liaudies dainos, o būta šventės metu ne tik jų – pasakotos pamokančios, nuotaikingos istorijos, vaidintos anekdotinės situacijos.

Pirmosios atvykusiuosius pasitiko gaspadinės Angelė ir Jolita, kurios gnaibė „Šratinei zacirkai“ miltų tešlos gabalėlius. Šį receptą gaspadinė Angelė sužinojusi iš savo mamos. „Šratinė zacirka“ skiriasi nuo tradicinės tuo, kad miltų tešlą reikia gnaibyti labai mažais gabalėliais, susukant rutuliuką – šratuką. Kad gaspadinėms nebūtų liūdna ir besirenkantys svečiai guviai nusiteiktų, lydėjo Tado, Albino, Romo ir kitų armonikierių atliekamų melodijų garsai.

Šmaikščias talaluškas, pasakojimus, humoristinius kupletus dovanojo UKC Dainavos skyriaus vadovės Drąsutė Kaselienė ir Loreta Talutienė, muzikantas, „štukorius“ Stanislovas Markevičius iš Šešuolių, beveik, kaip teigęs, 1 500 kartų atgrojęs vestuvėse, Balelių UDC moterų ansamblis (vad. Virginija Kaziūnienė), vietos saviveiklininkai. Rečionių bendruomenės artistės (vad. Rita Čižiūnienė) vaidino vaizdelius, kuriuos sukūrė Anelė Stancikienė. Ukmergės miesto bendruomenė „Kaimynai“ susirinkusiuosius vaišino „Makučiu“ – keptomis tarkuotomis aštriomis bulvėmis ant laužo.

Istoriją apie vantos lapą pasakojo, atskubėjusi nuo verdamos „zacirkos“, apie kurią netgi sukūrusi dainą, gaspadinė Angelė.

Kolektyvai su savo programomis pasirodė netradicine eilės tvarka, o – išskaičiuoti skaičiuote meno vadovės Alės Ališauskienės.

Šventės pabaigoje, įteikus padėkas kolektyvams ir vietos ūkininkui Antanui Voveriui už iš medžio išdrožinėtas dovanas.

Pasidžiaugta, kad Valų kaimo bendruomenei Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga įteiktas dovanojimo aktas. Juo gauta 42 tomų knygų serija „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“, kuri papildys bendruomenės biblioteką. Aktas įteiktas Valų kaimo bibliotekininkei Aldonai Gelūnienei.

Pasidžiaugti ir palinkėti niekada neblėstančios energijos atvyko ir kaimyninio Žemaitkiemio miestelio bendruomenės nariai.

Gera nuotaika, dainos, šokiai ir armonikų garsai susirinkusiuosius lydėjo visą popietę.

Ala BUŠINSKIENĖ

Ukmergės kultūros centro Žemaitkiemio skyriaus renginių organizatorė

Rekomenduojami video