Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šventė pagerbti agurką

Šeštadienį senajame Kėdainių miesto parke vyks tradicinė kulinarinio paveldo ir pramogų šventė. Prieš daugiau kaip du dešimtmečius sumatyta ir Kėdainių kultūros centro įgyvendinama Agurkų šventė šiais metais žada nustebinti naujais skoniais ir linksmomis pramogomis.

Agurkų šventės siela − režisierė Daiva Urbonienė sako, kad Agurkų šventė niekada neišsisemia. „Mūsų agurkų šventė – unikali ir vienintelė tokia. Didžiausias jos tikslas buvo pagerbti augintoją, žemdirbį, kuris gražiausią sezoną − vasarą – sunkiai triūsia, kad užaugintų skanių ir maistingų daržovių. Dėl to pirmosiose šventėse rinkome Agurkų karalius. Dabar jau nebe. Šiandien tai bene linksmiausia šventė suaugusiems žmonėms, kurioje gali būti, pramogauti ir ragauti“, − sakė šventės režisierė D. Urbonienė.

Šiemet Agurkų šventėje ant grilio bus čirškinama, skrudinama 22 metrai dešros, 22 kilogramai šviežių bulvyčių ir ruošiama 22 kilogramai net vienuolikos skirtingų rūšių agurkų salotų. Šventės organizatoriai tikisi pavaišinti ne mažiau kaip 400 šventės pramogautojų. Organizatoriai džiaugiasi, kad ir šių metų Agurkų šventės mugė išsiskirs dalyvių gausa ir asortimentų įvairove. Mugės dalyviai suvažiuos iš įvairių Lietuvos miestų, bus ir iš Jekaterinburgo.

Bus galima įsigyti ne tik tautodailės dirbinių ir tautinio paveldo produktų, bet ir skaniai ir sočiai pavalgyti. Blynų, mėsainių ir šilkinės košės kvapas vilios iš tolo. Kiekvienas apsilankęs mugėje, galės nusikalti proginę monetą, „išsitatuiruoti" ar ąžuolinėje bačkutėje išsispausti aliejaus. Kėdainiuose dar tikima, kad agurkas skaniausias „iš lauko“.

Nors iki šiol šeimininkės užsiaugina agurkų daržo lysvėje, tačiau dažniausiai jie perkami iš ūkininkų, kurie agurkus augina profesionaliai. Kėdainių rajone agurkų plotus deklaruoja 30 ūkio subjektų. Iš viso agurkai užima 16,90 ha. Uždarame grunte, t. y. šiltnamiuose, agurkus augina 26 rajono ūkininkai ir tik 4 ūkininkai šią populiarią daržovę augina lauko lysvėse. Lauke auginama apie 4 ha agurkų. Pagal auginamus plotus, agurkai – tik šeštoje vietoje, po morkų, gūžinių kopūstų, svogūnų, špinatų ir burokėlių.

Rekomenduojami video