Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Specialistai: auga registruojamų gyvūnų skaičius

 Politikams besiginčijant, ar reikia, ar ne privalomai ženklinti naminius gyvūnus, specialistai teigia, kad šių metų pradžioje įsigaliojus įstatymui registruojamų gyvūnų skaičius smarkiai auga. Seime penktadienį rengiama diskusija apie privalomą naminių gyvūnų ženklinimą ir registravimą.

Gyvūnų augintinių registro duomenimis, per pora savaičių iš viso jau užregistruota per 600 šunų, apie 200 kačių ir 8 šeškai. Iki šių metų privalomai ženklinti naminius gyvūnus nereikėjo, o savanoriškai žmonės to daryti neskubėjo.

Specialistų nuomone, norint, kad ateityje šis procesas nesulėtėtų, būtina atsižvelgti į mažas pajamas gaunančių žmonių galimybes, galbūt ženklinimo paslaugas kompensuoti, nes nevisi pajėgūs susimokėti veterinarams.

Gyvūnų globos organizacijų atstovai sako, kad ženklinimas išspręs benamių gyvūnų problemą, skatins žmones atsakingiau rūpintis savo keturkojais, kad jie neplatintų ligų ir nekeltų grėsmės visuomenės saugumui. Tačiau naujajai tvarkai priešinasi kai kurie politikai, žinodami gyventojų nenorą registruoti savo augintinių.

Rekomenduojami video