Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sirutiškyje – nameliai gyvūnėliams ir vabalų viešbutis

Sirutiškio bendruomenė, neseniai paminėjusi 260 metų kaimo jubiliejų, kaime pasodino bendruomenės sodą. Tačiau tai dar ne viskas, sirutiškiečių išradingumui nėra ribų – sodo prieigose buvo pastatyti nameliai įvairiems paukščiams ir net vabalų viešbutis. Tokio viešbučio neturi nė vienas Kėdainių rajono kaimas!

Ne tik paukščiams ir vabzdžiams

Sirutiškio kaimo gimtadieniui paminėti buvo pasodinti net 26 vaismedžiai. Šalia vaismedžių sodo situriškiečiai įrengė ir namelius paukščiam, vabzdžiams, kitiems smulkiems gyvūnėliams.

Lėšas namelių statybai skyrė Žemės ūkio ministerija ir Kėdainių rajono savivaldybė.

„Bendruomenės sode pastatyti gyvosios architektūros elementams skirta 400 Eur. Šios lėšos buvo skirtos įsigyti zylių ir varnėnų inkilams, žvirblių daugiabučiui, voverės užkandžių barui, boružių, drugelių ir bičių nameliams bei didžiuliam, trijų korpusų įvairių vabaliukų viešbučiui“, –  paaiškino Sirutiškio kaimo seniūnaitė Kristina Kulbienė.

Nauda neabejojama

Tokio gyvūnėlių ir vabzdžių viešbučio neturi nė vienas Kėdainių rajono kaimas! Neabejotinai, toks viešbutėlis taps tikru traukos centru gamtą mylintiems žmonėms. Projekto sumanytojai neabejoja nauda bendruomenei ir kiekvienam žmogui.

„Įgyvendinat projektą sukurta infrastruktūra leis saugiau, geriau ir patogiau jaustis bendruomenės nariams ir kartu sudarys sąlygas jų kokybiškam laisvalaikiui gamtoje, leis pasimėgauti čia gyvenančių paukščių, vabzdžių ir gyvūnų draugija. Tikimės, kad jiems patiks ir įsikurs kiekvienas jam tinkamoje vietoje“, –  pažymėjo K. Kulbienė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video