Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šilutiškiai atsodino beveik 2 hektarus miško

Praėjusį šeštadienį visose 42 Lietuvos miškų urėdijose pirmą kartą vyko nacionalinis miškasodis. Šilutiškiai tą dieną pasodino per 6000 medelių, atkurdami 1,8 hektaro Šilutės girininkijos Ožkarčių miško.

Miškasodžio išvakarėse VĮ Šilutės miškų urėdijos miško želdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė sakė, kad norinčiųjų dalyvauti šioje akcijoje užsirašė daugiau kaip šimtas. Dalį žmonių į Ožkarčių mišką atvežė autobusas, bet nemaža dalis atvyko savo automobiliais. Šilutės urėdijos darbuotojams beliko tik paskirstyti užduotis ir aprūpinti sodinukais, pirštinėmis ir įrankiais. Specialistai paaiškino, kad šiame procese svarbiausia tinkamai iškasti duobę – kad ji nebūtų per gili. Jei sodinamas lapuotis medis, duobės gylis privalo būti iki sodinuko šaknies kaklelio, o jei spygliuotis – iki pirmųjų spyglių. Kai duobė pernelyg gili, šaknys negauna pakankamai deguonies.

Nors iš anksto buvo planuota, kad akcija užsitęs iki popietės, su tokiu gausiu pagalbininkų būriu viskas įvyko gerokai greičiau. Šiek tiek trukdė tik retkarčiais prapliumpantis lietus. Kartu su šilutiškiais dirbantys miškininkai vos spėjo rodyti, kur sodinti eglutes, pušaites ir berželius.

Šilutės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad prieš 3 metus iškirstame plote pasodinta per 6000 medelių, bent jau tiek 1,8 hektarų plotui jų reikėtų pagal esamus normatyvus. Pušelės buvo sodinamos maždaug kas metrą, o eglaitės ir berželiai – kas 1,5 metro. Tarp akcijos dalyvių buvo nemažas būrys Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių, Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų ir Tarybos narių

Kartu su kitais medelius sodinę Vita ir Klemensas Stulgos sakė, kad šiame miške grybauja jau apie 30 metų, tad gerai žino, kur kokių grybų ieškoti. Tik šio straipsnio autoriui grybingų vietų išduoti neskubėjo. Šeima džiaugėsi, kad pasitaikė galimybė savotiškai atsidėkoti miškui už jo teikiamas gėrybes.

Kol buvusioje kirtavietėje vyko darbas, ant keliuko kunkuliavo 2 nemaži puodai. Avižirnių ir grikių kruopų košę virė Stasė Budvytienė. Ši puiki šeimininkė jau ne kartą džiugino lauke gamintais patiekalais miškininkus, o dabar gardžių košių turėjo progos paragauti ir mišką sodinę talkininkai.

Vaidotas VILKAS

 

Rekomenduojami video