Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiauliečių sodas užburia grožiu

Šiauliuose gyvenantis Albertas Macijauskas nuo darbų prie automobilių jėgas atgauna darbuodamasis savo sode. Jame auga įvairiausių rūšių spygliuočiai, daugiamečiai augalai, o taip pat netrūksta ir dekoro elementų. Vyras juokiasi, kad aplinką tvarkyti padeda ir jo žmona, tačiau aplinkos dizainerio pareigos atitenka ne kam kitam, o jam pačiam.

Iš Šiaulių kilęs Albertas Macijauskas – atsidavęs savo namų aplinkai šeimininkas. Prieš daugiau nei 20 metų vyras nusprendė, kad namus puošti reikia ne tik iš vidaus, tačiau ir iš išorės. Visgi, šiaulietis tikina, kad laiko praleisto sode – neskaičiuoja, kadangi tokia veikla yra mėgstamas pomėgis.

 „Sode praleistas laikas – nesuskaičiuojamas. Yra darbai, kuriuose reikia padaryti ir yra sumanymai, kuriuos reikia atlikti“, – tvirtai teigia jis.

 Pasiteiravus, kokių augalų yra daugiausiai sode, vyras teigia, kad vyrauja kukmedžiai, kurie yra jo paties formuoti, taip pat nemažai auga ir tujų, pušų: „Iš kukmedžių sudaryta yra ir gyvatvorė. Netrūksta kadagių, eglaičių.

Dauguma augalų – daugiamečiai, tad auga ir šluotelinės hortenzijos, ir sukultentai, šilokai, dekoratyviniai česnakai bei kiti augaliukai. Augalų yra iš tiesų labai daug, tad sunku juos visus išvardinti. Visgi, daug yra ir snapučių, ežiuolės. Pastaroji man labai patinka, daug turiu jų prisisodinęs.“

 A. Macijauskas – griežtas. Augalus jis renkasi pagal vieną svarbų kriterijų – kuo ilgesnį dekoratyvumą. Jeigu augalai greitai nužydi, nieko po savęs nepalieka, jis jų savo sode nesodina.

Būtent dėl šios priežasties Alberto šeimos sode neišvysite bijūnų. Namų sodo aplinkos kūrėjas Kurdamas bendrą aplinkos vaizdą pašnekovas taip pat stengiasi viską atlikti iš širdies, todėl idėjų internete nekopijuoja.

„Internete pasidairau nebent bendro vaizdo nuotraukų ar pamatau kokią įdomią gėlę, tačiau idėjų neieškau, viską žiūriu ir komponuoju pagal save. Žinoma, viską darau ne kaip dizaineriai. Pas mane augalai yra sodinami grupėmis, kurios yra derinamos tarpusavyje su kitomis: aukščiau, žemiau, spalvomis, žydėjimo laikotarpiais“, – pasakoja Albertas.

 Vyras šypsosi, kad derindamas pagal spalvas šiemet netikėtai sukūrė augalų kampelį, kuriame viskas žydės Ukrainos vėliavos spalvomis. „Turėjau geltonų augalų prisisodinęs prie baseino, tačiau ten man jos nederėjo, todėl padariau salelę prie kukmedžių. Išėjo „Blue-yellow“ (liet. „Mėlyna-geltona“) spalvų derinys“, – priduria jis.

 Vyras taip pat pasakoja, kad jam patinka tokie augalai, kurie nereikalauja ypatingos priežiūros: „Jeigu augalą reikia dengti žiemai – tokio neauginu, kadangi egzotikos neieškau. Auginu tai, kas auga paprastai, kad nereikėtų uždenginėti ar mulčiuoti.“

Alberto sode taip pat matyti ir įvairūs dekoracijų elementai – krioklys su upeliu, baseinėlis. Šalia nedidelio baseino stovinčioje statuloje anksčiau bėgo vanduo, tačiau po žiemos ir ledų vyrui taip ir nepavyko sutvarkyti bėgančios srovės.

 Nors iš pažiūros atrodo, kad viskuo rūpinasi pats šiaulietis, tačiau sode netrūksta ir moteriškos Alberto žmonos Marytės rankos. Vyras šypsosi pasakodamas, kad nors žmona ir prisideda puoselėdama namų aplinką, tačiau didieji kūrybiniai darbai – planuoti aplinkos apsodinimą – visgi, atitenka jam pačiam: „Dažniausiai žmona viskam pritaria arba kartais net ir nenori nieko sakyti, galvoja vis tiek kitaip nebus“, – juokiasi Albertas.

Paklausus, ką galėtų patarti kitiems sodininkams, pašnekovas atviras – nebijoti kreiptis pagalbos į specialistus, kad šie padėtų suplanuoti erdves, kuriose galėtumėte laisvai ir nesunkiai įgyvendinti savo viziją.

Rekomenduojami video