Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ši gėlė - tikras švenčių simbolis

Puansetija yra vienas ryškiausių Kalėdų simbolių. Sodrus ir dailus puansetijos (Euphorbia pulcherrima) augalas pasižymi ryškiais žiedlapiais su smulkiais žaliais ir geltonais žiedeliais viduryje. Puansetijų būna įvairiausių spalvų – nuo baltos iki oranžinės, tačiau pati populiariausia yra raudonųjų puansetijų rūšis.

Puansetijos augalas yra kilęs iš Centrinės Amerikos – actekai jį naudodavo puošybos ir gydymo tikslais, rašoma ftd.com. Šiandien puansetijos naudojamos kaip dekoratyvinis elementas įvairiausiose vietose, nuo bažnyčių iki namų durų. Kad puansetijos ilgai džiugintų savo ryškumu ir smagumu, jomis reikia tinkamai rūpintis. Būtent todėl dalijamės šiuo puansetijų priežiūros vadovu, skirtu tiems, kas šiuo šventiniu laikotarpiu nori savo namus pasipuošti puansetijomis. Čia rasite ir patarimų, kaip padaryti, kad po šventinio laikotarpio puansetijos imtų žydėti dar kartą.

Kaip prižiūrėti savo puansetiją

Puansetijos augalai geriausiai auga žiemos mėnesiais – būtent todėl jie tokie populiarūs Kalėdų laikotarpiu. Jei tinkamai šiuo augalu rūpinsitės, puansetijos grožis neišblės dar ilgai po švenčių. Kadangi puansetijos yra kilusios iš tropikų, joms geriausiai tinka būtent tokias sąlygas simuliuojanti aplinka. Štai keletas patarimų, ką daryti, kad puansetijos jūsų namus puoštų ištisus metus.

Apšvietimas

Kadangi puansetijos yra kilusios iš Centrinės Amerikos, jos yra įpratusios prie daug saulės. Rekomenduojame augalą laikyti prie gerai apšviesto lango, kad jis gautų daug saulės spindulių. Geriausiai tinka rytiniai langai, kad puansetija gautų visus ryto spindulius ir šildytųsi popiečio saulės šilumoje. Patikrinkite, ar jokia augalo dalis neliečia lango – tai gali puansetijai pakenkti.

Laistymas

Kaip dažnai laistote puansetiją? Ją reikėtų laistyti kaskart pajutus, kad žemė yra sausa, arba jei pastebite, kad kai kurie lapeliai vysta. Svarbiausia, kad vanduo galėtų nutekėti vazono apačioje, kad puansetija nebūtų panirusi į vandenį. Jei ta vieta, kurioje laikote savo puansetija yra gan sausa, laistyti gali reikėti ir kasdien. Aplinka Kad puansetija nuolat žydėtų, aplinkos temperatūra turi būti palaikoma tarp 18 ir 23 laipsnių Celsijaus. Pasirūpinkite, kad aplinkoje nebūtų staigių temperatūros pokyčių – dėl jų augalo lapeliai gali greitai nuvysti. Geriausia puansetiją laikyti šiltame kambaryje ir kasdien ją apipurkšti vandeniu. Taip bus simuliuojamas tropinis klimatas, iš kurio puansetija ir yra kilusi.

Rekomenduojami video