Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savas imbieras skanesnis

Imbieras yra ne tik aštrus prieskonis, bet ir universalus vaistas, puikus energijos šaltinis. Pačių išsiaugintos elnio rago formą primenančios tikrojo imbiero šaknys – gardesnės.

Lietuvoje ne vienas įsitikino, kad šių mėsingu šakniastiebiu augalų galima užsiauginti ir daržo lysvėje. Nors imbiero gimtinėje klimatas yra šiltas ir drėgnas, jis gerai prisitaiko ir prie prastesnių sąlygų.

Primena viksvamedį

Šie daugiamečiai viksvamedį primenantys imbierinių šeimos žoliniai augalai gamtoje užauga iki 1–1,5 m aukščio. Turi tvirtus stiebus, lygius, stambius, sudėtinius lapus su geltonai oranžiniais, susitelkusiais į varpos formą žiedynais, mėsingus šakniastiebius. Augalai dekoratyvūs. Vertingiausi yra saldūs, daug gydomųjų galių turintys, malonaus, aštraus, citrinų aromato imbiero šakniastiebiai.

Pabandykite jų užsiauginti patys. Imbiero šakniastiebį supjaustykite 2,5–5 cm ilgio gabalėliais su 1–2 pumpurais, perplaukite silpnu kalio permanganato tirpalu ir vasario mėnesį pasodinkite į daigynėlį ar didesnį indą su puriu humusingu priemoliu ar į universalų kambarinėms gėlėms skirtą substratą.

Iki rudens susiformuoja

Gegužės mėnesio pabaigoje, šalnoms pasibaigus, ūgtelėjusius daigelius perkelkite į lauką, saulėtą, apsaugotą nuo vėjų vietą. Augalai mėgsta drėgmę. Daigais pasodinti imbierai iki rudens spėja suformuoti tvirtus šakniastiebius. Šakniastiebius kaskite vėlų rudenį, kai lapai pradeda gelsti. Susluoksniuokite su durpėmis ir per žiemą laikykite rūsyje. Mažesnį kiekį galite laikyti polietileno maišelyje šaldytuve.

Maitina ir gydo

Augalas turi uždegimą slopinančių, organizmą stiprinančių savybių. Vartojamas kaip vaistas nuo pilvo skausmų, viduriavimo, reumatinių sąnarių uždegimų. Taip pat tai gera priemonė nuo silpnumo, migreninio galvos skausmo, svaigimo. Susmulkinkite vieną ar du 2,5–5 cm imbiero gabalėlius ir užplikykite stikline verdančio vandens.

Plonais griežinėliais supjaustytų šakniastiebių dedama į marinatus, aštrius patiekalus, salotas, sriubas, padažus. Imbieru galima gardinti makaronus, žuvį, daržoves, mėsos, ypač žvėrienos, troškinius. Mėsą jis ne tik aromatizuoja, bet ir suminkština.

Rekomenduojami video